Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

jericho001

Sice se to nemůže rovnat skvělé jeničce a famozní dvojce,ale já jsem nadmíru spokojen.Arnie se prostě pro tuhle roli narodil a nedokážu si představit že by zabijáckého kyborga hrál někdo jiný.Mostow sice není Cameron,ale se svým dílem může být spokojen.Akce je skvělá(zejména scéna s jeřábem a bitka TX vs T850),hlášky perfektní:Řekni to mé ruce!!atd.U mě spokojenost ()

sevila

To jako vážně? :) John Connor měl asi krušnou pubertu mezi druhým a třetím dílem, protože z docela odvážného a logicky smýšlejícího kluka vyrostl neuvěřitelný pablb a připosránek, který nebyl schopný kváknout jedinou chytrou věc. Ke konci jsem litovala, že nebyl John Connor zlikvidován hned při první scéně. Tuto parodii na Terminátora zachraňuje jen legendární Švárný se svým kamenným výrazem :)) ()

Houston1

Ked to neviem,tak to nerobim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kde vyhrabali toho Connora???Z tohto filmu nejde ani stipka strachu.aj k T4 mam vacsi respekt ako k tomuto.Arnieho mam rad a preto nedam odpad. ()

metalmaus

Podivné scény jako např. Connorův záchvat v márnici, že není ten pravý nebo nelogičnosti, když je T-X jednou doběhne, podruhé na to potřebuje auto, takže jedna hvězda za občasné vtipné hlášky. ()

Milabusek

perfektní terminátorfka, opravud mně tenot film bavil a nejen proto že tam hraje arnold taky proto že to dobře zrežíroval Jonathan Mostow a dobře naspali scénář Michael a Jhon. No ale taky dobré výkony herců a atd.. No abych to tak zchrnul kdo má rád Arnolda Schwarzeneggera POVINOST ! ale i pro ty co o arnoldovy sliší ( nebo čtou) poprvé. ()

damapo

Velice dobré, Terminátorovi to ostudu rozhodně nedělá. Akce střídá úsměv. Není moc co vytknout, maximálně závěr trošku ztrácel na začátek filmu, ale opravdu jen malinko. ()

shakeXL

Mostow to zvládl relativně dobře. I když je tam už na můj vkus hodně "Bayovských" výbuchů, tak se mi trojka s Arnoldem (narozdíl od čtyřky) hodně líbila. Viděl v kině - 75%. ()

Elanornegra

Latka bola v predchadzajucom filme nastavena extremne vysoko, a po zmene rezisera bolo jasne ze ju tento filmik ani len nevyrovna. Arnie klasika, vizual vyborny dej trosku slabsi ale nejak to velmi nevadilo, akcie bolo docela dost 75%....... pozrieme 29.9.2020............... keď sa zmení réžiser, príde slabší scenár a správanie Johna Connora je takmer parodiou na seba. Potom ťažko. Hudobná stránka takisto zakryknuta...Trikovo vyborne, akcia tiež slušná, Arnie hral slušne aj Zaporacka ušla, záver zaujímavý ale je to citeľne slabšie ...... 75% ()

bloks

Film, ktorý si zaslúži plné hodnotenie. Napriek tomu, že predošlé dva filmy sú výnimočné a ťažko prekonateľné, tak aj tretí film sa im v pohode vyrovná, čo nebýva zvykom pri pokračovaniach. Nápad so ženským terminátorom bol super a v podaní Kristane Loken, sa bolo aj na čo dívať. Zahrala to výborne a bola výraznejšia ako Schwarzenegger. Koniec filmu bol až apokalyptický a išli z toho zimomriavky. ()

zuzanicee

Stále stejný příběh o tom, jak Terminátor přišel do minulosti někoho zachránit. Potřetí už mi to přišlo jako nuda. Příběh je tak nějak jasnej. I když z logiky věci jasně vyplývá, že Soudný den nelze odvrátit, jen odložit, tak závěr filmu je celkem zklamání. Poselství, že Skynet získal vědomí a že lidi jsou nepřátelé a že by si lidstvo mělo rozmyslet, s čím si zahrává, mi režisér neuměl zprostředkovat tak, abych to mohla brát vážně. Nové postavy, které by příběh oživily, jsou v tomto dílu ženy, jednu je potřeba chránit, druhá přišla stejně jako Arnold zabíjet. Tak jsem se těšila, jak bude vypadat bitka mezi Arnoldem a jeho ženským protějškem T-X, ale bylo to nic moc. Škoda. Triky a efekty jsou fajn, honička v autech, „nepřirozené“ pohyby T-X, ale pro mě je to jen film pro film. Můstek pro další pokračování. (uznávám, že hodnotím 11 let po premiéře filmu, ale taky hodnotím pro současného diváka, ne pro svoje já před 10 lety ;-) ) ()

DarthArt

Když má v český kinematografii nějakej film na konci číslo 2, je to většinou "ajne gróse katastófe". Když má číslo 2 americkej film, nemusí to bejt tak zlý, naopak někdy se tvůrci vytáhnou ještě víc než původně. Když se ale 2 změní na 3, začíná přituhovat a míra pitomosti se výrazně zvyšuje. Série Terminátor tuhle postupku ustála a do hajzlu údajně šla až u čísla 4 (neviděl jsem a prej to není žádná škoda!). Trojka to evidentně vyhrála tím, že se ani náhodou nesnažila přebít kultovní dvojku a spíš si úspěšně dělala sama ze sebe trochu prdel a nasadila eso v podobě Kristianny Loken, která zafungovala parádně, ačkoli by si to nikdo z fans T2 předtím asi nedovedl představit. Trochu tady už začíná skřípat motiv časové smyčky, což je ale nevyhnutelné, pokud to definitivně neskončilo s Arnieho zdviženým palcem. Celkově ale musím říct: PŘEKVAPIVĚ VELKÁ SPOKOJENOST! ()

Sadova302b50

Pokud atmosféra byla okleštěná už ve dvojce, tady mi chyběla docela. O ději se příliš mluvit nedá, ale naštěstí byl snímek položený do vtipné roviny, tím lépe, že sebeparodující, efekty zdárně pokročily, co ovšem nepokročilo, byly herecké výkony, tady vesměs nijaké. Škoda nepřítomnosti Lindy Hamiltonové. Celkově je trojka ničím nevybočující, průměrný akční film. 50% a dvě a půl hvězdy. ()

virus5161

Neumim ten odstup. Vim, ze jsem to videl a ze mela cerveny kozeny hadry. Ale zenska? Ja vim, asi proc ne, ale.... Furt je to Terminator a ja jsem v zajeti dvojky. Mozna se na to jeste nekdy podivam, ale nevidel jsem uz ani Salvation... tak jo, jednu pridam. ()

alphatown

Hodnotím po dlouhé době až dnes. Když jsem uviděl pětku a čtyřku tak jsem vděčný za trojku. Sexy Kristanna se mi opravdu líbí. Bral bych ji i s tím plazmovým dělem v ruce. Cameron to není, ale pořád je tu docela hustá akce a nejhezčí terminátorka s opravdu nebezpečnou emancipací, když z ní nakonec slezla kůže tak už nebyla nic moc. ()

Bajerys

30% Ok, další pokračování. Sakra, proč? Film má po celou dobu strašnou atmosféru. Herci hrají opravdu děsně, protože jejich roli jsem vůbec nevěřil, kromě Arnolda. Jiinak ve filmu se povedla akce, která ten film aspoň trochu zachraňuje. Jinak je pro mě film zcela zbytečný, ne že by byl propadák, ale neudělal na mě takový dojem jako první dva díly, které měli srdce a byli natočeny celkem slušně na tu dobu... Film jsem chtěl, aby se mi líbil, ale nejde to. ()

darius1706

Kdyby se to nejmenovalo Terminátor, ale byl to samostatný film, bylo by to velmi zdařilé dílo. Na plný počet ani tak ne, ale zábava to byla, akce byla a natočené to bylo také pěkně. Sráží to opravdu jen to, že to je následovník Terminátora. ()

biggerg

Žerem sériu Terminátor, dokonca ani Salvation mi nevadí. S trojkou mám veľký problém. Nesedí mi obsadenie,dej, spracovanie vlastne dokopy nič. Dve dávam za prevrátený Felbermayr a za slušné prevedenie Lokenky bez kúúúže. ()

vrch07256732

Ale ano, na pôvodnú 1+2 to nemá (a pochybujem že akákoľvak ďalšia verzia bude mať) ale ako dôstojné pokračovanie ságy je to OK. Nasledujúci Terminator Salvation bol úplny prepadák a Terminátor 5 aspoň režijne a scenaristicky vrátil všetko do starých dobrých koľají. Bohužiaľ dnes je ťažko v danom žánri niečím ohúriť odkedy sú všetky triky vyrobené počítačom. Tu aspoň demolácia ulice Bola natočená (aspoň sčasti) v reáli - za to veľké plus. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)