Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

Adaamos21

Hloupoučké, (ale docela mile hloupočké) to mi došlo i jako malýmu klučinovi. Ale párkrát jsem se zasmál a pokud máte rádi Arnolda, myslím, že jeho filmovou premiéru přežijete. Každopádně on si tím hned z první splnil svůj velký filmový sen, protože starší Herkules, kulturista Reg Park, byl jeho velký vzor a filmový hrdina. ()

Herr_Flick

Nedovedu si představit, jak tu blbost vnímali v roce 69. Postavit komedii na Arnýho muskulatuře a pózách? Blbost. Nějaký vtip se ani neobjevil. Rvací scény, dialogy, hod diskem a oštěpem, nadhoz, Olymp. Blbost. Za celou dobu na sebe triko samozřejmě vezme sporadicky, jen aby se neřeklo. K tomu ta otravná řecká hudba. Blbost. „Já jsem Herkules!“ Blbost je i to, že tomu dávám hvězdu. ()

gogo76

Arnoldov debut, skôr kulturistický než herecký. Videl som dabovanú verziu, ktorá trochu odstránila inak vtedy ešte silný prízvuk a nedokonalú angličtinu mladého Arnolda. Film je samozrejme prúser, ale neviem prečo som si celé roky myslel, že tam hraje vedľajšiu úlohu. Celý dej sa točí okolo neho a bolo zaujímavé sledovať Arnolda, ktorý sa ako herec trápi, ale so scénami, kde využíval svoju silu a svaly nemal žiadny problém. Arnoldov prejav potreboval jednoznačne odľahčiť a uvoľniť, pretože v každej scéne vyzerá rovnako a používa rovnako udivený výraz. "Co je to škvára...?" Dej ako taký mi až tak zle nepripadal, myslím, že by sa z toho námetu dal urobiť slušný film, alebo skôr komédia, no chcelo by to talentovanejšieho režiséra. Jedna biedna hviezda za film, druhá za Arnieho. 30%. ()

Han22

Kromě Stallona měl v roce 1970 debut také božský Arnie. O Herkulovi v New Yorku jsem měl představu, že to bude tak trochu fantasy a nejspíše příšerná sračka. Nakonec nebylo ani jedno. Herkules v New Yorku je značně laciný. Olympu sedí někde v Central Parku, kde sedí "hééérečky" v laciných tógách a Zeus s nalepenými vousy a s plastovým bleskem, metro je vstup do Tartartu. Celý film hraje otravná řecká muzika a triky se nedají hodnotit, protože tu prostě žádné nejsou. Takže zbývá dění v New Yorku a to je kupodivu celkem pohodová komedie. Arnie hraje příšernýho troubu, navíc značně namyšleného, který bojuje s moderním světem, ale také machruje třeba na atletické dráze, při bitce s medvědem nebo jezdí po městě v bojovém voze. Jako kontrast je tu mrňavý kamarád, jsou tu taky nějací sázkoví mafiáni a bohužel "akční" finále s nimi (honička a bitka) jsou naprosto zoufale nezvládnuté. Celkově je to samozřejmě laciné a pitomé, ale rozhodně ne odpad a být mi náct dal bych i víc. ()

Xmilden

Jedna za Arnolda, ale nechci vidět už nikdy více. Nečekal jsem filmový zážitek, který by dopadl uspokojivě, čekal jsem hroznou hovadinu a ono se to potvrdilo. Je to dost úlet natočít o synu Dia, kterak vyrazí na zkušenou do New Yorku. Dialogy typu: - "Nesměj se." - Arnoldova odpověď : - " A proč bych se neměl smát?" A to diváka čeká každé asi tři minuty. Nezábavné. Blbé. ()

• Schwarzenegger vystupoval v tomto filmu pod uměleckým jménem Arnold Strong. (Stegr)
  • Filmový debut Arnolda Schwarzeneggera. (M.B)
  • Film byl kritizován za hrozné herecké výkony, zlé dialogy, nepřesvědčivé speciální efekty, zlé kostýmy a špatný make-up. (Danny F.)