Príbehy včelích medvedíkov

• Československo Příběhy včelích medvídků (viac)

Oblíbený animovaný seriál pro nejmenší diváky. Humorné a napínavé příhody dvou malých včelích medvídků – čmeláčků Čmeldy a Brumdy a jejich přátel čmeláčí maminky, brouka Kvapníka, lučního koníka, mušky, pučmelouda, roháče aj. (Karlos80)

salahadin

Žeru Pučmelouda! (teda jen obrazně řečeno samozřejmě). Že jsou tihle bzučáci nestárnoucí klasikou, značí fakt, že jsem na tenhle večerníček koukal jako malej špunt a teď moji tři malí špunti. A ty písničky umí nazpaměť. ()

Aky

Plagiát Broučků, jenže bez Karafiáta. Po celou dobu si při sledování uvědomuji, že to nejsou Broučci, ale jen Včelí medvídci. ()

mchnk

Dokonalost v každém směru. Loutkářský kumšt, dabing, hudba ( neskutečně jemné melodie) a celý výchovný efekt pro děti. V době blikajících, navzájem se ničících, či za reklamu na něco se schovávajících televizních počinů pro děti, je potřeba se zamyslet, jestli to, na čem jsme částečně vyrůstali my, by nebylo dobré i pro naše děti. Ano, bylo, je a bude. ()

kingik

Včelí medvídci mají velkou výhodu v tom, jak pěkně a roztomile se vyjímají na obrazovce a jak dovedně kloubí naivitu s dětskou fantazií. Dnešní dětský divák přesto ani jedno z toho moc neocení. Zrychlila se doba a včelí medvídci nezakrněli a překvapivě stíhají v akčních scénách podbarvených nějakou chytlavou písničkou opatřenou dovedně legračním textem. Josef Dvořák a spol jako zdatní vypravěči dali příběhům punc, kdy dokáží svým dovedně rozverným hlasovým projevem přiblížit kouzelný hmyzí svět, jak dětem, tak i jejich rodičům. Jde o to, jestli v záplavě dnešní obrovské konkurence tohle stačí. Jedná se však o loutkový počin z české tvůrčí dílny, který je narozdíl od zámořské konkurence absentující s podobnými seriály, v mnoha ohledech nezaměnitelný, originální a kvalitně natočený. Takže se vypravte hezky česky na českou louku plnou skotačících a zpívajících čmeláků, kteří si nechtějí svoji letitou omšelost ani trochu přiznat. 60% ()

Mariin

Myslím, že je to určeno pro nejmenší děti a pro ty je to určitě za pět hvězdiček. Jinak bych tipoval, že pro děti po sedmém roce to až tak kultovní není. Ani dospělý divák se nenudí, zvláště když se na scéně objeví Pučmeloud. Ten je absolutní jednička! ()

marhoul

Krásný, loutkový večerníček s hudbou pana Skoumala a texty Zdeňka Svěráka, který jsem viděla prvně v roce 1984 o Vánocích a měla jsem z něj Vánoce jako malované! Včelí medvídci táhnou dodnes a neznám dítě, které by je neznalo. " Spadla kroupa do kraje, hrej si s ní než roztaje, spadla kroupa z nebe, sáhni si jak zebe...." ()

triatlet

Písničkově příběhy naladí na veselou notu. kterou udrží víc popleta než strašidlo Pučmeloun. Občas ale padne vtípek, který spíš docení dospělák než dětský divák. Loutky čmeláků se mi líbí, ale třeba krtek mi přijde neforemný. ()

heyda

Skvělé písničky a zábavné pokoukání. Když jsem byl malý, tak bylo sledování včelích medvídků pro mě povinností :-))) ()

packa odpad!

Jedním z nejvíce traumatizujících zážitků mého dětství bylo sledování tohoto večerníčku. Fuj, hnusná vzpomínka. ()

Šandík

Večerníček, který jsem miloval skoro stejně jako Pata a Mata (vulgo "A je to"). Jako výborný ho hodnotím ostatně i dneska, když na něj koukáme se synem. Moje dětské okouzlení jím pochopitelně už do jisté míry vyprchalo a tak mě například stále překvapuje například to, jak obrovskou míru improvizace předvádějí jednotliví herci při namlouvání hlasů jednotlivých loutek... Celkový dojem: 80% Díly natočené roku 1994 (14-20) 70% ()

Terva

Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení dobře je nám po tělíčku zákonem jsme chránění. Sosáčkama sosáme, bez přestání to samé, do pěti, do pěti, musíme být u maminky v doupěti. ()