Prípad pre zvláštnu skupinu

• Československo Případ pro zvláštní skupinu
Československo, 1989, 6 h 2 min (Minutáž: 59–63 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Ivan Gariš

Kamera:

Josef Pávek

Josef Somr, Jiří Schmitzer, Tereza Brodská, Josef Vinklář, Zuzana Bydžovská, Jana Štěpánková, Jiřina Bohdalová, Alois Švehlík, Stella Zázvorková, Jaroslava Obermaierová, Zdeněk Řehoř (viac)

Major Josef Drnek (Josef Somr), nadporučík Kotek (Jiří Schmitzer) a JUDr. Kateřina Jánská (Tereza Brodská) zo špeciálneho tímu reprezentujú tri generácie kriminalistov s odlišným prístupom a metódami vyšetrovania závažných zločinov a vrážd. Pracujú pod velením podplukovníka Boudu (Josef Vinklář). (TV JOJ)

donkocicak

Zřejmě pokus navázat na úspěch seriálu Malý pitaval z velkého města. Není to už zdaleka tak dobré, byť Josef Somr a Jiří Schmitzer jako kriminalisté jsou vynikající. Nadchne i Josef Vinklář jako nabručený náčelník. Jen to pištění Terezy Brodské mi přišlo lehce otravné (byť v jejích pozdějších rolích ji mám docela rád, tady opravdu ne). Dvě epizody utkví v paměti - vtipná záležitost s pornem a povedená krimi s vraždícím nočním chodcem. Jinak je to zašedlý seriál stojící ve stínu Malého pitavala. ()

Předseda

Vždycky se válim smíchy už při upoutávkách a při představě, že to takhle chodí u policie dodnes, jsem hotovej. Tohle je případ pro zvláštní skupinu diváků. ()

jakoby

Dnesni divak odchovany super poldy a superpraviky s presnou muskou , kteri pracuji na pripadu do roztrhani tela a prescas nebude mit pochopeni. Cesky usedle s pokusem o komedialni prvky a absenci napeti je o neco slabsi nez Pitaval ale da se divat kdykoliv a dokonce i s u babicky na navsteve. .Strevo Janska lina jak cervivy pes dost odrazuje ale Somr a Schmitzer jsou dobri herci, kteri si zaslouzi lepsi scenar. ()

martins

Dobrý seriál, patří k tomu lepšímu, čím na socialistická tv krmila. Podobně jako v Pitavalu i zde se střídají lepší díly s těmi horšími. Nejlepší jsou asi díly první, kde se pachatel mstí za smrt své dcery a pak předposlední, kde se mladá kapsářka připlete ke zločinu, který vede k odhalení velké skupiny pašovatelů porna. Nejhorší je asi herecké obsazení zachraňuje to jen Josef Somr a Josef Vinklář, dále se mi líbil Alois Švehlík jako kasař a Veronika Jeníková v takové podobné roličce jako v Bony a klid, ostatní jen do počtu, Jiří Schmitzer takový nijaký a Brodská totálně mimo, myslím, že tu postavu ani příliš nepředstírala a korunu všemu nasadila Zuzana Bydžovská jako její sestra také Jana Štěpánková v roli informátorky není příliš přesvědčivá. Seriál tedy neuškodí, ale ani nezazáří... ()

TheMe

dobytek tradičně skvěle popsal seriál a já opět nebudu smát, protože se směju jako po osmi pivech.. za sebe povídám, že toto je jedna z mála rolí, kde snesu Terezu Brodskou.. ()

blekekeke

Nebudu se hnípat, kdo kde komu soudružko a soudruhu. Jestli to více komedie, nebo krimi. Prostě je to takový vtipnější krimi seriál o zvláštní skupině :o) ()

Canniosh

Slaboučký seriál s hloupoučkými příběhy a v rozporu s výborným hereckým obsazením i se slabými "hereckými" výkony. V tomto seriálu se jen potvrdilo, že Terka Brodská není dobrá herečka, což trvá dodnes a nemít známého tatíka, myslím, že by se jako herečka nemohla nikdy prosadit. Její role mě v tomto seriálu přímo iritovala ... název "zvláštní skupina" byl díky jejímu výkonu převzat z názvu zvláštní školy, jinak nevím... 33% ()

Zahir

celý seriál, jestli se tak těm pár dílům dá říkat, působí dojmem, že si si na něco hraje a chce se něčemu vyrovnat, ale nemá na to, Šmicr jako by tam skoro ani nebyl a Brodská naprosto příšerná.. ovšem pár kladných věcí by se našlo, vcelku zábavná je epizoda Zlaté víkendy, díl Noční chodec je né uplně špatný kriminální příběh a díl Veronika a páv bych se nebál označit skoro za kultovní záležitost.. od Pomejeho, který stříská Veroniku v punkérském doupěti, přes prodavače kytar, kterého hraje dědek se sekerou ze studny od Majora Zemana až po veskrze luxusní odhalení těch nejhorších společenských živlů čili sledovačů béčkového porna na videu u kohosi v obýváku.. no a naprostá lahůdka Zdeněk Srstka, nejenom, že ukáže svou muskulatůru a že má co ukazovat, je to opravdu řízek dostat od něho přes držku bych fakt nechtěl, ale dokonce tu - světe div se - i hraje a jeho herecký výkon je tak o dvě třídy lepší, než ostatních věhlasných hérců s Brodskou v čele, je opravdu škoda, že nedostával větší herecké příležitosti ()

eaglestar odpad!

Rád bych někde vydoloval aspoň pár procent, ale i když je to česká kriminálka (kua, dobře detektivka), tak to prostě nejde. Nepoživatelný koprolit, poslední anální záškub. ()

Robur888

I sami aktéři, včetně náčelníka SNB berou označení „zvláštní skupina“ poněkud ironicky. A celé je to vlastně zvláštní. Vyšetřovatelské schopnosti celé skupiny na sebe bere jen major Drnek a nadporučík Kotek k řešení případů moc nepřispívá, ale alespoň nic nepokazí. No k třetí v týmu (soudružce podporučici, později poručici) Jánské je těžké získat sympatie. Je unikátní v tom, co vše dokáže prozradit svému okolí a jen shodou nepochopitelných okolností to někdy případu pomůže. Nejhorší je však její neviděná sestra Agáta, kterou pravidelně informuje o pokrocích ve vyšetřování. Nad jejími telefonáty nelze než kroutit hlavou. No a vlastně je tu ještě čtvrtý ze „třech mušketýrů“ Profesorka, ke které má přístup pouze Drnek a na kterou se obrátí, když jsou v koncích, což je vlastně v každém dílu. Slabý scénář pak zachraňují herci v hlavní (Josef Somr) a vedlejších rolích. No, když jsme u toho scénáře, doporučuji si přečíst více o jeho autorovi Ivanu Garišovi (Antonínu Prchalovi)...... no raději pojďme dál. I přes jistou naivitu je to pěkná sonda do posledních měsíců socialistického Československa. ()

Kelinej

Pitaval se Jaroslavu Dudkovi povedl líp a i ten estébáckej scénárista má na svém kontě lepší filmy. Chybí mi tu hlavně švih a humor pitavalského policejního týmu. Ono nestačí jen vybral výborné herce. Důležité také je, aby jim pasovaly role a oni si sedli navzájem... ()