Romantická komedie na věčné téma, aneb myslete na lásku, bez ní je život prázdný a smutný. Hezká a vysoce inteligentní Catherine Boydová je neteří nositele Nobelovy ceny - Alberta Einsteina. Její snoubenec - psycholog James - je uznávaným vědcem. Jinak je ale nesmírně nudný maloměšťák. Do Catherine se zamiluje sympatický automechanik Ed Walters a strýček Einstein si ve své lásce k neteři zahraje na osud: "doplní" Edovo vzdělání na úroveň nadějného fyzika, jehož nečekané znalosti upoutají i zájem snobské Catherine. Mezi oběma to ale zakrátko jiskří i citově... (oficiálny text distribútora)

Grejsi

Řazen k těm odpočinkovým příjemným filmům, nepostrádá ani tento snímek dobrý humor, kvalitní herecké obsazení. Meg Ryan se opět projevila jako velmi kouzelná žena. ()

PlayEasy

Rozjíždělo se to docela chabě, ale po několika trapných scén celý film nabral správný směr, i když Jerrymu Goldsmithu patří jiný žánr a i když to mezi výškou Timem Robbinsem a roztomilou meg Ryan jiskří, tak hlavní hvězdou filmu je Walter Matthau (v jedné ze svých posledních rolí) jako strýček Einstein. A komu vadí "Čas", do kterého je film zasazen, ať si zapamatuje, že čas je buďto relativní (Albert Einstein) či podle jeho kamarádů vlastně Čas vůbec neexistuje. Ale existuje tento film, bohudík. 70% ()

(fjw)

Moc příjemný filmeček, který po hladí po duši ještě s krásnou Meg Ryanovou. A pěknou hudbou Jerryho Goldsmithe. Nesmím teda zapomenout na skvělého Waltera Mathaua. ()

Mr.Lojza

Já mám v oblibě Meg Ryan a tímhle filmem to jen stvrdila proč. Tim Robbins hrál zase velmi chytrého sympaťáka, který mu očividně sedí. A celou atmosféru oživuje velice vtipný Albert Einstein v podání Waltra Matthaua. ()

route60

Pohoda z I.Q jen vyzařuje, Walter Matthau, Tim Robbins, Meg Ryan a ostatní herci si své rolé dokonalé užívají, Fred Schepisi natočil jednoduchou ale přitom zábavnou komédii. ()

principessa

Waltera Matthaua jsem měla vždycky ráda, je to takový milý dědulka a už jeho přítomnost slibuje pohodovou podívanou, navíc obsadit ho do role Einsteina hodnotím jako opravdu výtečný nápad. Einstein a jeho parta velmi aktivních roztomilých staroušků, kteří by si mohli založit továrnu na výrobu náhod, mě několikrát zvládla rozesmát a já si mohla na chvíli docela odpočinout od toho věčného přemýšlení nad smyslem a podstatou života. Je to taková fajn odpočinkovka na večer. 6/10 ()

casyy

... velmi svěží a koukatelné dílo.., které umožní opravdu příjemně strávit 100 minut.. i když ustřední pár je okouzlující.., ještě mnohem výše nad nimi ční podařená čtveřice téměř infantilních;) fyziků.. , zvlášť Albertu Einsteinovi v podání brilantního Waltera Matthaua bych věřil každé slovo.. ()

LencaN

Ach, srdce plesá :) jasně, není to žádná oskarová záležitost a kde kdo by na tom našel něco špatného nebo nepovedeného. Ale já se u toho bavím. Viděla jsem to poprvé a taky naposled před mnoha lety a pamatovala jsem si hlavně ten hezký pocit, který mi to dalo. Dvojice Ryan - Robbins byli roztomilost sama, k tomu jako pan Einstein Walter Matthau pro dotvoření inteligentního dojmu. Takže super herecké obsazení, velice oddychový příběh, krásná kamera, všechno prosvětlené, pozitivní, ostré, nepřeplácané. A hlavně... romantika jako blázen. Konec u hvězdné vyhlídky neměl chybu. ()

cvirenka

Film, v ktorom sa stretá svet vedy a svet bežných ľudí, svet rozumu a citov. Ľudia zväčša vedcov vidia ako nudných, do svojej prace zažratých ľudí, ale tu boli vyobrazení ako vtipní, starí páni, ktorí o živote naozaj veľa vedia a i napriek svojmu pokročilému veku sú aktívni, a hoc nikdy nezradili svoju vedu, svet pravidiel a zákonov, vedia, aké dôležité sú v živote city. ()

Tomulka

Velmi příjemný a inteligentě vtipný film. Humor je nenásilný a není hlavně vulgární jak mají dnešní komedie ve zvyku. Nic méně hlavně díky hereckému obsazení se tento film stává výbornou podívanou. Tim Robbins v dosela neobviklé postavě (teda aspoň pro mně) na druhou stranu Meg Ryan v naprosto typické postavě (opět pro mně) no a vynikájící a famozní Walter Matthau, který mne pobavil v každé komedii ve které hrál. Tento pán je prostě pan herec. Celá skupinka fyziků je skvěle laděná. ()

mine.slayer

Rozhodně se nejedná o jakkoliv složitou rovnici ale je to komedie u které se slušně zasmějete v komicky podaném vědecky zaměřeném zfilmování části života Alberta Einsteina. ()

Pythonator

Docela opomíjený méně známý film, což je škoda, protože to je mezi těmi romantickými s Meg Ryan rozhodně jeden z nejlepších. Vynikající herec Tim Robbins pobaví a okouzlí. Meg Ryan je zde mladá a krásná. To úplně stačí. No a Walter Matthau jako Einstein je snad ve své životní roli, která mu sedla přesně na míru. Kdo neviděl, neuvěří. Nejvíce se u filmu pobaví fyzikové a lidé s vyšším IQ. Rozhodně to není jeden z těch hloupých romantických filmů. ()