Je léto 1964, kluby jsou plné a do Pensylvánie právě dorazil rokenrol. Dokonce i automobily se na nerovné dlažbě kodrcají v jeho rytmu. Každý se chce přidat, každý chce být jako Beatles. Ani Guy není vyjímkou, Odjakživa si přál stát se hudebníkem a teď má šanci. V místní kapele se uvolnilo místo bubeníka, které Guy díky svým schopnostem získá. Kapela odstartuje se skvělou písničkou, ze které se přes noc stane hit. Celá kapela je jako v sedmém nebi turné, fanoušci, filmové nabídky a vše ostatní, co ke slávě patří. Všichni si mysleli, že jim to vydrží navždy. Ale tak rychle jak jejich hvězda vylétla vzhůru, tak rychle i dopadla k zemi. (oficiálny text distribútora)

lucijelucije

Já jsem se určitě u That Thing You Do, bavila. Takový ten klasický hudební sen, který se každému nevyplní, i když o něj usilujete usilovněji. T. Hanks má báječné postřehy a vůbec jeho režie nebyla špatná. Tento film byl pěkně odstupňovaný, měl jemný nájezd, měl vlídný rozjezd, a taky nepostrádal spád, který se vyústil v příznačný závěr. Co víc je třeba? =) 6/10 ()

Hpatrik

Byl jsem moc zvědavý na to, jak si s filmem Tom poradí, a musím říct že to není tak špatné. Mimo sebe a celé své rodiny (přirozeně) obsadil také spoustu mladých talentů a hvězd. Do první poloviny film utíká velmi svižně (stejně jako jejich hit), ale v druhé polovině se to začne pomalu zadrhávat, film ztrácí tempo, neví čeho se chytit a začne to být zmatené a závěr je velké klišé. ()

Beagle

S tímhle filmem Toma Hankse se to má bohužel podobně, jako s titulním hitem skupiny The Wonders - tedy na jedno poslechnutí dobré, nasazený rytmus fajn, i ten text ujde, ale jakmile "That Thing You Do" dozní, už si ho nebudete chtít pustit znovu. Tom Hanks je geniální herec, ale jeho režijní filmografie (a teď myslím i daleko slabší Mojí krásnou učitelku) nestojí za větší pozornost. ()

Dementra

Komediálně laděný příběh jedné "one hit wonder" kapely, jejíž hit vám bude na konci lézt krkem tak, že si ho budete zpívat ještě týden. Jinak docela příjemná hudební oddechovka s několika zbytečnými zápletkami/postavami/klišé, ale i několika zajímavými postavami, bubeník Guy Paterson je naprosto parádní. ()

RedRose

Jsem rocker, muzikant, fanda Betatles a tento film v mých očích prostě nemá chybu!!! Pokud by byla nějaká definice s příkladem mnou nenáviděné definice "guilty pleasure", tak tento film a já, budeme vzorový příklad!! Musím se přiznat, že když jsem ho viděl v roce jeho vydání, tak jsem Hanksovi díky závěrečným titulkům uvěřil, že je to podle skutečné události... V té době existovala i webová stránka této smyšlené kapely... Vynikající soudtrack mám naposlouchaný snad tisíckrát, a film jsem viděl v češtině (dabing je zde výborný) i angličtině tolikrát, že si jej pamatuji slovo od slova!! Bohužel je to tak a nikdo mi to nijak nevyvrátí... Kdybych měl vyzdvihnout některé herce (samozřejmě mimo vždy dokonalého Toma Hankse), tak Tom Everett Scott a Steve Zahn jsou naprosto skvělí!! Ostatní je skvěle doplňovali... 111% ()

• K dobovému zasazení příběhu režisér Tom Hanks řekl: "Rok 1964 pro mě měl zvláštní význam. Nechtěl jsem provádět rozbory společnosti, měl to být příběh těch kluků v kapele. Příběh, který se odehrává před Vietnamem. Předtím, než šlo všechno k čertu. To léto mezi vraždou Kennedyho a zvolením Lyndona Johnsona bylo čímsi zvlášní. Bylo to naposledy, kdy jsme zažili více naděje než cynismu. Kdy jsme mysleli, že se o nás společnost postará, a že věda vylepší životy nás i našich dětí. Ta doba už dávno skončila." (NIRO)
  • Tom Hanks pojmenoval svou produkční společnost po fiktivní náhrávací společnosti Playtone právě z tohoto filmu. (Hpatrik)
  • Celosvětová premiéra proběhla 14. září 1996 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Hanks se synem ve filmu

Hanks se synem ve filmu

27.03.2006

Jen nedávno skončilo natáčení adaptace knižního bestselleru Šifra mistra Leonarda a Tom Hanks se kromě dalších tří rozdělaných projektů upsal připravovanému dramatu THE GREAT BUCK HOWARD, kde si… (viac)