Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale je to už 30 let, co měla na jevišti někdejšího Tylova, nyní Stavovského, divadla premiéru Kočičí hra Istvána Örkényho s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou v hlavních rolích. Dosáhla 403 repríz a stala se v pravém slova smyslu kultovní inscenací 70. a počátku 80. let. Příběh dvou sester, jejichž život dělí železná opona, rezonoval s pocity diváků svou pravdivostí. V interpretaci Dany Medřické se navíc postava Erži Orbánové stala symbolem nezdolného optimismu navzdory bídě života. Nejen tato inscenace, ale i herecký výkon Dany Medřické a Vlasty Fabiánové se už za jejich života staly legendami. (oficiálny text distribútora)

Trixi

Geniální herectví Dany Medřické udělalo z této, vlastně nijak moc zajímavé hry, skvostnou podívanou (bohužel to znám jen z televize). Viděla jsem tuto hru i s Jiřinou Bohdalovou a nic proti ní, ale to se vůbec nedá srovnat. ()

sornilka

Tato hra, to byl přímo herecký koncert! :O) ...Paní Dana Medřická a Ljuba Skořepová, úžasný herecký výkon a mnoho repríz! Myslím, že už to nikdo nezahraje lépe :O( ()

niska98

Naprosto úžasné co zde předvedly hlavní aktéři. Udělali z této hry absolutní kult. Skvělý výkon Dany Medřické mě uzemnil. ()

ostravak30

Klasický divadelní komunistický přenos bez diváků a tady okořeněný ještě střihem. Dnes se naštěstí záznamy vedou jinak. I když by se hra dala nazvat jinak jednotvárnou, díky Daně Medřické a Vlastě Fabiánové naprosto chápu, že dosáhla takových úspěchů. Obě se vyznačovaly velmi přesným a hlavně přirozeným herectvím. Co dodat? Bez nich by to asi nebylo ono. Snad jednou shlédnu jejich následovnice Jiřinu Bohdalovou a Janou Štěpánkovou, abych mohl porovnat, ač věřím, že byly neméně skvělé. ()

madame.Hi

Zivotni role Dany Medricke. S jakou lehkosti dokaze prejit od smichu k placi je az neuveritelne. Ona svoji roli nehraje, ale proziva ji. Verila jsem ji cele predstaveni. Nezapomenutelny zazitek. ()

lapatata

Vím, že existuje spousta českých hereček, které by to zahrály dobře, ale myslím, že žádná ne tak jako Dana Medřická. Pro tento herecký výkon je každá stupnice hvězdiček nedostatečná. Myslím, že je to její životní role a jsem přesvědčený, že byla napsaná pro ni a jenom pro ni. Prostě neuvěřitelné! ()

baron156

Neobyčejná Dana Medřická v obyčejné hře. V dnešní době čtu samé herecké výkony na Oscara u britských a amerických herců. Být nimi tak se napřed podívám na tenhle herecký výkon a pak soudím co je dokonalé. A Paní Dana Medřická byla dokonalá. ()