Inka, osamělé chudé děvče, je zaměstnaná v obchodě s umělými květinami, patřícím její tetě Anně Hurychové. Přítelkyni Božce se Inka svěřuje, že její milostný vztah s úspěšným hercem Viktorem nezůstal bez následků. Sobecký a namyšlený Viktor je rozmazlován obdivovatelkami a hlavně svojí matkou, úspěšnou spisovatelkou dívčích románů. Ta, ač ve svých knihách neustále sezdává bohaté muže s chudými dívkami, v reálném životě Inku jako snachu odmítá. Viktor odjíždí na exteriéry a o dívku se dál nezajímá. Inka přichází po hádce s tetou o práci. Jediné zaměstnání, které po mnoha dnech našla, je vystupování v roli živé modelky v plavkách za výlohou obchodního domu. Akce však vzbudí nežádoucí rozruch a Inka je opět bez práce. V nouzi se o ni postará Božka se svým bratrem Ferdou, který Inku tajně miluje. Narození chlapce usmíří tetu, která má ve skutečnosti zlaté srdce... (ČSFD)

karlee

Poněkud nekonzistentní slepenec žánrů a motivů, kterému nasadí korunu dlouho avizovaný konec. Ale několik iracionálních momentů mě celkem pobavilo, například služebná Béry. Nebo jak Veverka naprosto odfláknul úlohu chlípného ředitele. ()

IvonaK

Komediální klenot který by mohl konkurovat filmu děvčata nedejte se! Hvězdičky dávám za výborný herecký výkon Antonie Nedošínské, za dívčí harém který společně s Vítovou pečoval o dítě, další za optimismus a nepředvídatelný vztah Vítové a nakonec za charismatickou Bušovou která zde zářila na plné čáře. Takže nelze být jinak než plně spokojena a dala bych klidně i šestou hvězdičku kdybych mohla. A dodatkem bych chtěla dámy a pánové říci, že je to hodnocení na tak kvalitní film od vás hnusné a nespravedlivé. ()

Rattlehead

Jsem vcelku spokojen, ale žádná bomba to teda není. Jak to v prvorepublikových filmech bývá, zaujmou hlavně herci - zde především pan Trégl s paní Nedošinskou plus rozkošné duo Vítová - Bušová. Nechybí zde zajímavá návaznost scén - když pan Trégl na konci jedné říká, že nic nevyzvoní, a v následujícím záběru vidíme zvonit zvonek nad dveřmi, to je hezké. Plus pasáž, kdy Vítová chodí po městě a kolem ní tančí nápisy jako "Práce není" apod. ()

Pitryx

Klasická červená knihovna se vším všudy. Asi jen pro paní a dívky. Nebo toho, kdo má tyto romantické kydy rád. Já se sice nenudil, začež dávám dvacet, ale musím konstatovat, že to byla bejkárna jako hrom. Přece však jistě pobaví právě ony ženy a dívky, citované výše. Mne to nepobavilo. ()

Ms.Spock

Musím dát pět hvězd, protože toto je, dámy a pánové, v podstatě prvorepublikový feministický film. Zobrazuje dobová sexistická klišé, sociální problematiku a morální dilemata svobodných matek (i když samozřejmě idealizovaně). Obsahuje i výroky typu "...copak já, já jsem děvče, ale vy jako muž byste si měl vědět vždycky rady...", po něm ovšem z mužských úst přichází zhruba tato odpověď "...ono to pro mě není vždy jednoduché. To moje sestra, ta ví vždycky, co má říct." Na konci filmu se hrdinka neprovdá za otce svého dítěte, ale vychovává syna se svými přítelkyněmi, svou tetou a svým novým přítelem (bratrem jedné z kamarádek a autorem výše uvedeného výroku). Hurá! Riot! ()