Vítejte v kanceláři pro atentáty na významné ale i celkem bezvýznamné potentáty. Naše organizace je vám plně k dispozici už po několik generací, nezabíjíme pro zisk, ale vždy jen ze zásady…

V době, kdy ženy ještě nepracovaly na společensky významných postech, například jako novinářky, se objevila jedna s pořádnou kuráží. Investigativní reportérka Sonya Winter (Diana Rigg) nabízí prestižnímu deníku senzaci - odhalí tajemná úmrtí, jež byly dopředu popsány v médiích. Šéf vydavatelského koncernu Lord Bostwick (Telly Savalas) si spokojeně mne ruce a s nabídkou Sonyi nadšeně souhlasí. Dívka se s žádostí o provedení vraždy vydává do sídla tajemné organizace The Assassination Bureau, v jejímž čele stojí, s ruskými kořeny ale anglickým vzděláním - Ivan Dragomiloff (Oliver Reed). Zásadový Ivan přijme nejprve zakázku a dívka až poté vysloví jméno oběti - jeho jméno! Při zasedání rady Dragomiloff nabízí - jeho život nebo životy všech ostatních. Sonya netuší, že Ivanovým zástupcem, který by se tak rád dostal do čela kanceláře, je… - Lord Bostwick! (dopitak)

Kenneth

Ženská přijde do atentátní kanceláře s velmi neobvyklým požadavkem a její šéf, který si zakládá na tom, že žádná zakázka není odmítnutelná, to celé vyřeší po svém. Tak začne řetěz vražd v různých částech Evropy. Film zachází až do absurdit, na druhou stranu obsahuje nudné pasáže. Skvělý pohled byl na Tellyho Savalase, coby anglického vydavatele novin, s německou přilbou na hlavě. Co člověk neudělá, když si jde za svým cílem. ()

Martin741

Ja som nenarocny divak, nepotrebujem k filmu picoviny z filmovej teorie ako riesit rigidne paradigma, naraciu , viktimizaciu, profundalnu absenciu integralnych filozofickych paradigmat, ani frustnu interpretaciu behaviorálnych predispozicii singularnych charakterov .... : to su chujoviny pre Madsbendera, Bludmana, Shadwella a podobne entity. Technickym aspektom filmu sa tiez odmietam venovat , lebo podla mna je to deskriptivna analyza kazdeho hovna - a tiez nieco pre vystudovane filmove teoretiky -elitary. Proste som dostal pod nos vybornu britsku komediu od Basila Deardena /Blue Lamp, Victim, Prizraky Noci/. kancelaria prevadzkuje atentaty na vyznamne i bezvyznamne potentaty, Vyborna Diana Rigg, ktorej behom filmu nedoplo ze je tam za uzitocneho idiota, potesil majestatny Karlstejn - no a zvysok vymenoval Fragre. Takze perfektna komedia, za seba takmer plne hodnotenie - nemam rad Savallasa : 86 % ()

dopitak

Zábavná retro-parodie beroucí si na paškál slavná i zapomeníhodná fakta a jména lidské společnosti. Závěr sice poněkud zeppelinově scénáristicky plachtí, námět a především počáteční rozvíjení děje stojí za uznání. Hammerovský herec Oliver Reed rolí Ivana fyzicky trochu připomíná známého představitele ducha Hopkirka Kennetha Copea, Telly Savalas je ovšem záporák k pohledání, menší rolí majitele pařížského bordelu se blýskne později hodně slavný Francouz Philippe Noiret. Rozkošná Diana Rigg ve scéně s ručníkem svádí (ale nespadne, ani ona, ani ručník) mužské oko, a podobně lze smýšlet i o italské "samovdově" v podání Annabelle Incontrery. A schválně, všimli jste si - že by se tvůrci inspirovali známou scénou s jedem a pohárky u oběda císaře Rudolfa? ()

liquido26

Povedená typicky britská komedie s absurdní zápletkou a špetkou té evropské předválečné nostalgie. Hvězdné trio - Reed - Rigg - Savalas září. Diana byla tím hlavním důvodem, proč jsem si tento film pustil a musím říct, že za shlédnutí stojí nejenom díky ní, i když ona je samozřejmě ta třešnička na dortu :-) ()

Lucretius

The Assassination Bureau se sice pohybuje na hraně trapnosti, ale překvapivě za ni v žádném momentu nesklouzne (imho i zásluhou vynikajícího tempa) a je nakonec velmi zábavným snímkem. Škoda snad jen, že autoři nezvolili hudební čísla v příslušných jazycích, jejich anglické texty prostě rozbíjí jinak funkční iluze evropských metropolí. No a jako, nechci spoileřit, ale že uvidím Kojaka na takových místech snažícího se s nimi provést takové věci přičemž bránit mu v tom bude sexy verze Mary Poppins, to by mě asi ani ve snu nenapadlo. Svět je plný překvapení. ()

• Natáčení probíhalo na Karlštejně i na Hradčanském náměstí v Praze. (the_weaver)