Hoci priamo pred ich stánkom s novinami ktosi zastrelil muža, Wally (Richard Pryor) a Dave (Gene Wilder) nič nevideli, ani nepočuli. Nečudo - jeden je totiž slepý ako krtko a druhý zase hluchý ako poleno! Ibaže polícia sa niečím takým „nepodstatným“ nenechá odradiť a oboch neborákov, ktorých považuje za hlavných podozrivých, posadí za mreže! A tam by pravdepodobne hnili dodnes, keby za nich ktosi nezložil kauciu. Ibaže ten ktosi je mafián a nemilosrdný zabijak, ktorý tým sleduje len jedno - Wallyho a Davea, domnelých svedkov, čo najskôr „upratať“! (TV Markíza)

Rathalos

Skvely namet na super komediu spojit dvoch ludi s handicapmi,slepotou a hluchotou,no a samozrejme z toho vychadza kopec blaznivych situacii,na ktorých sa clovek z chuti zasmeje,pat hviezdiciek bez pardonu...:-) ()

domirovec

Velmi povedená, ba přímo skvělá a hodně milá komedie s jedním z nejoriginálnějších komediálních námětů co jsem kdy viděl. Ze začátku jsem si myslel, že se bude jednat spíše o lehce hloupou a nikterak zajímavou situační ''komedii'', ale opak se stal pravdou. Skvělých scén je tam opravdu HROMADA, to se musí tvůrcům nechat, protože dokázali dát dohromady jednu vtipnou scénu za druhou a já se u všech tlemil od ucha k uchu. Pěkná kombinace akce a odlehčenějších scén je výborná a duo Pryor a Wilder jsou úžasní. Skvělý snímek. 5/5 ()

Kingjiri

Vtípky sice nejsou dávkovaný uplně rovnoměrně a s blížícim se závěrem jich znatelně ubývá, ale dá se říct, že se z nápadu vytěžilo, co se dalo. Hlavně bylo fajn, že scénář neudělal z hlavních protagonitu idiotů, ale prostě dva týpky, který kvůli svýmu handicapu nechtěně rozehráli hned několik téměř epickejch scének (žádost o práci, výslech na policii, focení nebo "pochodování"). Mohlo se použít víc nekorektního / černýho humoru, nicméně chápu, že to si hollywoodská produkce ani v poměrně uvolněnejch 80. letech uplně dovolit nemohla. Je velká škoda, že takovýhle dobrý komedie nejsou víc profláklý (i já na ní narazil náhodou) a nedávaj je častejc v televizi, čtyři slabší hvězdy. ()

zberatel

Vydarena dvojka kde jeden slepy, druhy hluchy sa ocitnu na nespravnom mieste v nespravny cas a potom uz len pozerat ako sa im podari vsetko dat vsetko na pravu mieru a to s kopou humoru. ()

Psycho.R

Slabší 3*, námět je fajn, pár vtipů bylo opravdu dobrých, ale zhruba po půlce se scénář uchyluje k jistotě a šedi. A je to škoda. ()

Rodin

Nechci být příliš přehnaný, ale už ten fór se slepým, který zločin neviděl, a hluchým, který jej neslyšel, je výborný. A Pryor s Wilderem z toho opravdu udělali velikou zábavu. Za zmínku stojí i účast tehdy ještě téměř neznámého Kevina Spaceyho. A doporučuji všem, kteří mají rádi nápadité a vtipné vršení jednotlivých fórků, které nenutí smích z diváka brutálním násilím. 75%. ()

Margerie

Já jsem se teda opravdu bavila. Jestli máte chuť na komedii, která se nesnoubí s žádným dramatem, pak jste kápli na to pravé. Klišé v podobě námětu hluchý a slepý vůbec nevadí, ba právě naopak, už samo o sobě působí v tomhle filmu mile a úsměvně. Pryor a Wilder jsou skvělá herecká dvojka a jejich výkony táhnou celý film. 70% ()

JK77

smial som sa uz pri uvodnych titulkoch, ked som videl meno Richard Pryor. No co mali sme 12 rokov a Pryor=Prior sa nam s kamosom zdalo very funny. Ale inak super komedia. ()

MirkaP

Příběh tohoto filmu je takový "docela" - fajn i nic moc zároveň. Ovšem je nabitý řadou slepě hluchých gagů, u kterých jsem se řezala smíchy nahlas. Třeba ten stereo-box. Nebo focení na policejní stanici. ()

PlysovyMacko

Samotný námet je veľmi vtipný a originálny - hluchý a slepý sa stanú svedkami zločinu. Musia si poradiť so zloduchmi a utekať pred políciou. Humor je situačný a funguje dobre. ()

ali-n

Mám Richarda i Genea ako komikov veľmi rád. Nevidím zlo, nepočujem zlo nie je superextra trieda, oni dvaja však držia tento film vysoko nad priemerom. Množstvo situačných gagov a hlášok, ktoré vyplývajú z ich "postihnutia", v ich podaní (dúfam) nikoho neuráža, sú vlastne výsledkom ich postoja k životu. Úplne som zabudol, že sa tu objavil Kevin Spacey, čo je horšie, aj to, aká krásna je Joan Severance. Nezabudnuteľná je ale scéna so zmrzlinami. MOJE NAJ - "Nepozeraj na mňa, pozeraj na cestu!" "Keď ti to urobí radosť." ()

rolly

"don't look at me, watch the road!" - hovori hluchy slepemu "If it'll make you feel better" - slepy odpoveda ako soferuje:))) som z nich nemohol, hodne dobra crazy comedy... ()