Dva newyorští travestité, urostlá černoška Noxeema a elegantní dáma Vida, se rozhodnou zúčastnit soutěže krásy. Noxeema a Vida se spolu dělí o první místo a obě získávají zájezd do Kalifornie, kde se zúčastní celostátní soutěže krásy homosexuálních travestitů. Další ze soutěžících, hispánka Chi-Chi, je nešťastná, že neuspěla. Noxeema a Vida prodají své letenky, koupí starý cadillac a pojedou společně i s Chi-Chi do Kalifornie. Cestou projíždějí Vidiným rodným městečkem a ona se odhodlá a zajede k domu svých bohatých rodičů. Když ale matka vidí svého syna v ženských šatech, otočí se k němu zády. Uprostřed noci narazí trojice cestovatelek na opuštěné cestě na venkovského šerifa Dollarda. Zvrhlý šerif netuší, že v autě nejsou ženy. Rád by si s Vidou užil, ta se brání a srazí šerifa k zemi. Vida se domnívá, že je mrtvý. Rychle nasednou do auta a po pár kilometrech vypoví jejich "koráb silnic" službu a travestité se ocitají v zapadlém městečku Snydersville. Místní automechanik nemá na starý cadillac náhradní díly, a tak s hrůzou zjišťují, že budou muset v městečku na konci světa strávit ještě několik dalších dní. Travestité předvedou místním ženám, jak vypadá pravá dámská jízda. Zatímco se všichni skvěle baví, šerif Dollard se probral z bezvědomí a rozjel rozsáhlou policejní akci... (Nova Cinema)

KarKulA

Ač z roku 1995, o tomdle filmu jsem neměla ani tucha a byl pro mě velkým překvapením. Na začátku hezký rozjezd s dobrým nápadem, který ale neudržel tempo a laťku a od poloviny filmu se krapet rozbředl - což nemění nic na tom že Swayze a Snipes byli naprosto úžasní :-D. Příjemná a netypická oddychovka, která vcelku pobavila. ()

Adiemus

Nemám nic proti téměř k nepoznání nalíčené a namaskované trojici hlavních představitelů, naopak mě překvapilo, jak jsou přirození (pokud jim ovšem role nepředepisovala přehnanou vykroucenost a dabing nepřeháněl dikci). Ale to je taky jediný klad tohoto filmu. Nechápu, že scénáristu nikdo neobvinil z plagiátorství; námět je vysloveně vykradený z fimu Priscilla, královna pouště, natočeného o pouhý rok dřív - a scéna se "zabitým" šerifem až příliš připomíná o čtyři roky starší Thelmu a Louisu. Konec jako by vypadl z nejhorších scén amerických filmů o hromadném uvědomění, co je správné (totéž se děje například ve Svatbě naruby), ale v tomto případě ještě daleko nepravděpodobnější. Nechápu, že se do tohoto nepůvodního paskvilu povedlo zangažovat známá jména, ledaže by původní scénář nebyl tak mizerný a režisér vážně chtěl natočit parodii Priscilly. Ale je mi líto, nezadařilo se. ()

eraserhead666

Film na večer setkání přátel SPD. Rád bych při projekci na tom večeru byl. Vždycky jsem si myslel, že herectví je o schopnosti představit, zahrát "něco jiného". O tomhle přesně herectví je, schopně předstírat. Proto nemám problém když hrají ženy muže, muži ženy, černoši bělochy, běloši černochy, heterosexuálové homosexuály a opačně atd. Protože je to o herectví a dobré herectví je o tom, podat to tak, že vám to lidi sežerou. A tady jsem to Swayzemu a Leguizamovi žral i s navijákem. Patrick Swayze je úchvatný a kouzelný, Leguizamo skvělý. 3,5* ()

Tarhiel

Jeden z tých filmov, ku ktorému som sa dostal bez akýchkoľvek očakávaní a po zhliadnutí som si myslel, že na CSFD to bude mať aspoň 74 percent, lebo by si ich zaslúžil. Filmu nepomáha originálny, zbytočne dlhý názov, Traja muži v negližé je oveľa výstižnejší. Absolútne som nečakal, že Patrick Swayze a Wesley Snipes (!!!) niekedy v živote hrali transky, ale zhostili sa tých rolí výborne a po počiatočných rozpakoch si to neskutočne užívali - rehotal som sa jak kôň, keď v jednej scéne Naomi Cambell ako náhodná fanynka povie Wesleymu, že by chcela byť taká pekná ako on, a on jej na to: "Honey, good luck." :D Obom zdatne kontruje John Leguizamo, ako začínajúca transka Chi-Chi Rodriguez zo silným mexickým prízvukom, ktorá je nemožne preafektovaná - a hrá ju skvelo. Scenár musel písať niekto, kto sa do trans scény vyzná, lebo tie repliky bolo svkosty počúvať v originále - alebo má napozeranú RuPaul´s Drag Show, ktorej je toto vlastne predchodca. Myslím, že dozrel čas a nabudúce už si spokojne môžem pozrieť Priscillu, kráľovnú púšte :D ()

jakubi

Příjemný snímek pro chvíle oddechu, vládne-li člověk nadhledem. Převleky luxusní, kulisy taky. Na to, že stěžejní  část filmu se odehrává mezi několika dřevěnými krabičkami, je prostředí vyřešeno bezvadně. A postavička policisty Dullarda coby antiprince, který hledá Popelku se střevíčkem v ruce, byla taky docela vtipná. ()