Dalziel a Pascoe - Série 11 (2006) (séria)

Démoni v nás (S11E03)

(epizóda)
  • Veľká Británia Demons on Our Shoulders
Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, 2007, 1 h 41 min

Vražda v hypnotickém transu nebo dokonale promyšlený zločin? Další případ oblíbené detektivní dvojice.  Magie, černokněžníci, čáry a kouzla, stvůry pekelné... Kam s tím dnes na nás! Žijeme přece v jednadvacátém století, žádný racionálně uvažující člověk nemůže na něco takového věřit! Andy Dalziel by jistě mohl sloužit jako ukázkový příklad člověka, stojícího oběma nohama pevně na zemi. A přece je v tomhle jeho posledním případu něco, co jej od samého začátku znepokojuje. Možná je to tím, že se ta první vražda stala právě o Halloweenu, ve vypjaté atmosféře, přímo nahrávající všemu nadpřirozenému. Nebo že její aktéři mají za sebou ten absurdní hypnotický experiment, v němž si to všechno už jaksi nanečisto zkusili. V každém případě je mu z toho poněkud nevolno. A to ještě neví, co jej v nejbližších dnech čeká... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Fascinující a absolutně luxusní díl, který sice do tohoto seriálu absolutně ani trochu nezapadá, ale to je mi docela úplně jedno, protože je to výborný díl a v rámci celého seriálu je to naprostá špička. Už od první vteřiny vynikající hudba, temná atmosféra, čarodějné rituály, telekineze, hypnóza, vraždy, Andy bez cigaret, skvělé finále... Troška (ačkoliv v tomto díle je ho docela dost) mysteriózna nikdy neuškodí. A už vůbec ne, když je u toho i Richard E. Grant, který je jako vždycky absolutně geniální. 95%. ()

gudaulin

Tak jsem vážně na rozpacích, jak tohle ohodnotit. Vlastně to vůbec není špatný televizák, jenže jakoby se do kriminálního seriálu připletl z úplně jiného žánru. Je v tom kousek z Akt X a kousek z nějaké temné hororové série. Jako detektivka je to naprosto ujeté a krajně nepravděpodobné. Takovéhle spády mají scénáristé a režiséři obvykle tehdy, když seriál ztrácí sledovanost a původní náboj cyklu se vyčerpá. Kdyby byli Démoni v nás dílem hororové série, neváhal bych přidat dvě hvězdičky, ale tady na mě černá magie a honba ze démony působila hodně rušivě. Celkový dojem: 45 %. ()