Americká černá komedie o chutném jídle, dobrém víně a pádných názorech vypráví o trojici vysokoškoláků, kteří se rozhodnou, že zbaví společnost těch nejútočnějších osob a osvobodí svět od hypotetických hrůz budoucnosti. Jude (Cameron Diazová), Paulie (Annabeth Gishová) a Pete (Ron Eldard) jsou liberálové, kteří o víkendech pořádají večírky, na něž zvou pečlivě vybrané, politicky kontroverzní hosty (Jason Alexander, Bill Paxton, Mark Harmon, Ron Perlman). Bez ohledu na konverzaci je jídlo vždy delikátní, příjemné a smrtící... Pozoruhodná satira režisérky Stacy Titleové dává ostrou a elegantní rotaci tématu, co je v současné americké politice napravo a co nalevo, co je v ní správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

jessic

Poměrně zábavná komedie s vynikajícím nápadem, ale bohužel celkové zpracování pokulhává. Z počátku vynikající komedie začne trochu nudit, protože zábavný nápad se nikam nevyvíjí a jen se dokola opakuje. Debaty liberálních intelektuálů a pravicových radikálů byly vtipné, přidala bych nějakou hvězdičku, kdyby jich bylo víc. ()

Repulsion

Být to režijně zmáknutější, bylo by to za 5. Je pravda, že nejzábavnější je prvních 30 minut. Následně film chvíli přešlapuje na místě, ale závěr, který možná ne každému divákovi dojde, to všechno napraví. ()

Tomsterson

Mohla to být jedna z nejlepších černých komedií, příp. výborné drama...ale potenciál nebyl zdaleka využit. Zajímavá myšlenka, zajímavý začátek a konec a to je vše... Celá situace je značně nereálná. Zabíjení některých lidí nelogické... Pro mě osobně jedna velká škoda, ale třeba někdo přijde s podobným námětem a dokáže mu dát "hezčí a teplejší kabát". ()

DeThomas

Mrazivě černá komedie s překvapivě hlubokou myšlenkou a výborně vykresleným vývojem postav. Film, který donutí člověka přemýšlet. Nic pro jednoduché konzumenty, je to film, který vzbudí diskuzi. ()

Pythonator

Originální zajímavý námět. Bohužel odstraňovali snad všechny druhy extrémistů, takže se z nich stali jen obyčejní vrazi s noblesou. Kdyby zůstali jen u nácků, tak by je snad nedostihla ta karma na konci:-) ()

P@\/EL

Komedie, která vsází především na černý humor, jenž je vyšperkován několika vynikajícími zabijáckými hláškami, a to doslova. Na humoru tedy nic špatného neshledávám. Největší problém však vidím v hercích samotných. Místo toho aby nás bavili, tak jsou jejich postavy dost nesympatické a spíše otravné. To ovšem nemění nic na tom, že zápletka a celkově děj filmu jsou vskutku originální. Je docela škoda, že mnozí hosté zde neměli více prostoru se vyjádřit, vždyt místo některých jsem viděl jen kopečky hlíny. ()

tribican

Film mě velice zklamal. Komedie je v něm pomálu, napětí snad ještě míň, děj se neuvěřitelně vleče. Herecké výkony mi bohužel taky nepřišly nijak závratné (možná až na Rona Perlmana). Myšlenka za filmem je sice dobrá, ale ani ta nejlepší myšlenka nemůže zachránit špatné provedení. 40 % ()

sun.eagle

Určitě originální, ale mám pocit spíš nevyužitého potenciálu. Není to ani nějak extra humorné a po řekněme druhé poslední večeři spíše nudné. Ron Pearlman si tu střihnul pro mě jeho nejlepší roli. ()

horskejvlk

Pak že američani neumí napsat a natočit komorní inscenaci. Filosofovat o smyslu pro vyšší spravedlnost, morálku a liberální versus radikální názory. Zde jsem se skvěle bavil. Postupná proměna aktérů kteří se distancují od jakéhokoliv násilí byť by změnili osud světa a zachránili miliony lidí za cenu jediného, do rolí maniakálních sociopatických vrahů a naopak proměna cynických osob v citlivé btosti je skvělá. Dokonalý český dabing zejména Marek Vašut a Michal Dlouhý ale i ostatní umělecky zážitek jen umocňují. Jelikož černý humor není jen doménou Čechů a jejich Spalovače mrtvol, tak je černých směšných situací pozehnaně. “ Díval jsi se do USA tuday ? Hele nefandi nám! “  bravooo “ Kdyby věděl co s Vámi bude starostí tak si tu pitomou bavlnu sklízel sám”.  cha cha ()

Nikol45

Moje oblíbená černá komedie. Nápad super, obsazení se též povedlo a najde se i pár skvělých hlášek....,,vždyť my už jim ani nedáváme najíst....ten poslední měl čínu" ()