Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

marlon

... a keď Baránok rozlomil štvrtú pečať, zaznel hlas "Poď!" A hľa, kôň sinavý a meno jeho jazdca ARNIE a svet mŕtvych zostával za ním !!! ()

godspeed

stallone je jako herec unikátní prkno . ale arnold šel ještě mnohem dál. nechal se v tomhle dílku ještě vyztužit a olaminovat na supertátubojovníka. jako kluk jsem tohle žral. nicméně nostalgie není zrovna moje parketa. ()

Dantte..

Prvně jsem tomu dal dvě hvězdičky, ale po dnešním zhlédnutí se mi film zdál docela zábavný a brutálně akční. Jenom na konci jsem měl dojem, že těch mrtvol je na jednoho vojáka až až a měl jsem pocit, že Arnold se snaží dohnat Stalloneho v počtu zabitých lidí v jednom filmu. 60 % ()

Chuppa

Film zcela postavený pro Arnolda Schwarzeneggera, kde není důležitý příběh ale jen násilí a smrt, jednou jsem u toho zkoušel počítat mrtvé ale nakonec jsem to nezvládl :-D ()

predsedajs

Arnoldovy suché hlášky, výborná "osmdesátková" hudba Jamese Hornera a závěrečná čistka na ostrově. I po pětadvaceti letech se u toho dá vypnout mozek a dobře se bavit. Klasika žánru. 3,5* ()

JohnZ87

Ultimátní řežba, nejakčnější béčko 80. let. Arnold ve své vrcholné formě kosí rákosníky hlava nehlava. Co na tom, že je to celé přitažené za vlasy? ()

departed

Pokud je člověk ve správný náladě na ryzí osmdesátkový akční výplach, tak Komando je snad ta nejlepší možnost. Nenáročná podívaná, která je tak tupá, že ji nejde nemilovat. Vidět tohle v kině, kdybych byl v době premiéry už na světě, by byl zážitek jako kráva. ()

aa12

Tohle je naprostý vrchol akční tvorby. Železný Arnold dokáže unést na rameni pětimetrový kmen, dokáže přežít pád z letadla, po nepřátelském území se prochází se svým kouzelným kulometem a nekonečným pásem, kulky se od něj jen odrážejí no prostě Árnýho klasika. ()

nicneznam

Spí jako zabitej, čtyři lepší hlášky, horda mlácení a střílení, což je pro mě příliš málo, abych to mohl označit za "akční nářez". Ujíždět na tom v osmi letech, dám možná 70, jenže mě ovlivňovaly jiné kousky. Zbytek procent je za tu neodepsatelnou naivitu a komediálnost. ()

xenopus

Představitel akčňáků 80. let ten nejpředstavitelovatější, což mu většina lidí - z vcelku pochopitelných důvodu - zazlívá. Jen těžko lze nalézt film, který by byl ušit hlavnímu herci na míru tak moc, jako právě Komando. Uchcával jsem u toho tenkrát na nesčetněkrát ohrané VHSce a barevné 38 cm elektronkové televizi Tesla a uchcával jsem u toho i teď v HD kvalitě na širokoúhlém LCD o o poznání větší úhlopříčce. Tentokrát samozřejmě místy i smíchy, neboť některé věci jsou opravdu přitažené za vlasy. Z nostalgie film nehodnotím, ostatně - existuje podle vás akčnější akční film, kde by měl hlavní hrdina tak výraznou dominanci na všemi těmi neřády? No a tady máte navíc i vtipné hlášky typu "uletěl", "přečetla jsem si návod" nebo "došla ti pára, Bennette" a vtipné situace typu krmení srnky v úvodních titulcích. James Horner se taky pochlapil, palec nahoru. (...) Souhlasím s novotenem, i já si to zkoušel. :-) Nathalie, vylodění Arnieho z člunu v plavkách mi jako parodie Ursuly Andress nikdy nepřišlo, spíš jako analogie. :-) ()

Šindy

Jeden z dalších filmů mého dětství, který se mi nesmazatelně vryl do paměti. Naprosto geniální záležitost, na kterou se můžu koukat i po tolika letech a pořád jí hltám, jako kdyby to byl film natočený loni. Film kde forma jasně vítězí nad obsahem, ale u tohodle filmu to člověk toleruje, ne netoleruje, tady si to divák i přímo žádá. Arnie v největší formě, s nejlepšími hláškami v jedné z jeho nejlepších rolí. Když řeknu tátovi, jestli se nekoukneme na Komando, vždycky slyším kladnou odpověď. Ještě aby ne. :) ()

n42

Ukrutná řežba, ve které neustále padají jak bezvadné hlášky, tak kupa mrtvých těl k zemi. Zápletka je jednoduchá a díky všeobecné dokonalosti a umu hlavní postavy se tenhle film rozhodně nedá brát vážně. Jako komedie je ovšem výborná a to především díky Arnieho vtipným hláškám, kterých ve filmu uslyšíme několik desítek. ()

Knor

Jedna z největších klasik akčního filmu, co může bejt lepšího, než sledovat Arnieho jak likviduje jednoho zmetka za druhým - a stačí sám na celou armádu....PECKA!!!!!!! ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)