Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Olivier

Arnold je perfektně toporný, hranatý a krásně se leskne. Jako robot zkázy si jde pro svou dcerku, ignoruje kulky, tváří se drsně a semtam vytáhne z rukávu některou ze svých geniálních hlášek. A když mu náhodou dojdou náboje? Nevadí, určitě se najde nějaký zahradní altánek plný vidlí a ozubených kotoučů. Do toho všeho tříská úžasná béčková hudba osmdesátých let. Když si ještě připočítáte skvěle přehrávajícího hlavního záporáka, oblečeného do kroužkové vesty (!), vyjde vám jedno z nejlepších čistokrevně akčních béček v dějinách filmu. ()

Muztag Ata

Dlouho jsem přemýšlel, zda hodnotit Komando „objektivním“ odpadem, nebo „nostalgicky-subjektivními“ *****. Nakonec jsem se rozhodnul nehodnotit a pouze přispět osobní vzpomínkou: Psal se tuším rok 1988 či 1989 a já byl deset let stár. Jednoho dne při vyučování, přišel pod lavicí papírek od spolužáka Petra V. (jehož rodina měla známé v Západním Berlíně a tudíž vlastnila tu kouzelnou krabici jménem ´video´), že nás po škole zve na jeden ´boží´ film. Přišli jsme, Petr založil kazetu a na televizní obrazovce se začalo odehrávat něco, co jsem si až do té chvíle nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii. Bohužel děj filmu jsem tehdy nepochopil – Petrovi rodiče měli za hodinku přijít a proto ke slovu často přicházelo tlačítko FF>> - ovšem jednotlivé sekvence mě utkvěly v paměti nadosmrti: Arnold přichází z lesa s kládou na rameni a motorovkou v druhé ruceFF>> Arnold drží chlápka za jednu nohu nad propastíFF>> Arnold nakupujeFF>> Arnold si zavazuje tkaničku u kanad, zapíná přezku na vestě, zasunuje svalnatou paží obrnůž do pouzdra na hrudi (Petr přitom použil tlačítko Pause), maskuje seFF>> Arnold střílí, minuje, granátuje, raketometuje, skalpuje, probodává, řežeFF>> Arnold odchází s malou dcerkou v náručía mě odkojenému Vinetouem, Budem Spencerem a Třetí skobou pro Kocoura se mění svět. Rambové, Predátoři a Kicboxeři můžete přijít – jsem tady a ready ()

Mic-hal

Tenhle akcni film nema chybu. je to cista akce prospikovana radoby radoby tvrdejma poznamkama ktery sou uzasne komicky.. Nesmrtelny Arnold uraduje to nejde jinak nez za 5.. na tomhle filmu sem vyrostl ()

cz.arlie

Pokud film berete vážně, musí se zákonitě jevit jako idiotský. Pokud jako parodii na ostatní "řeznické" filmy, výsostně se bavíte. Jako malý jsem se nemohl nabažit zbraní a střílení, jako větší hlášek typu: "Prosím vás, přitele nebuďte, spí jako zabitej.." atd. A jako třešinka song při konečných titulcích - Power Station - We fight for love ()

Jay---

Arnold Schwarzenegger jako mjr.John Matrix se rozhodne na vlastní pěst dostat svoji unesenou dceru z rukou Benetta,svého někdejšího kolegy z elitní jednotky,kterého před časem vyřadil kvůli přílišné brutalitě.Klasický akční film 80.let, kde jeden "nesmrtelný" hrdina sám zlikviduje stovky protivníků,přežuje nemožné a dosáhne svého cíle.Značně naivní,přesto naprosto kultovní záležitost. ()

MTE

Otec a dcera jedia zmrzlinu, otec a dcera krmia srnku, otec a dcera chytaju ryby, otec a dcera sa spolu clapkaju vo vode, otec a dcera sa spolu v kazdom druhom zabere obijmaju... krasny rodinny film :) 4* ()

Mr.Dark

Je to už hodně let,co kamarád přinesl video,spacáky a já poprve viděl rozmazaného Arnolda dabovaného člověkem ženského hlasu..ble.Ale přesto to stačilo,abych chytnul činky do ruky a nepustil je dodnes.Klasické béčko i když v té době asi áčko,kde Arnold vystřílí celou armádu s raketometem na zádech,nakope Beneta a osvobodí svojí dceru.Hurááá…..tři za nostalgii a dvě za ty činky :-) ()

Jirka1111

Jak jsem se postavil k tomuto filmu? Tak, jak bych se měl stavět k dvacet let starému filmu. Bral jsem ho s nadsázkou. Superman měl přece také nadlidské schopnosti, proč by je nemohl mít i plukovník Matrix? Za skvělé peprné hlášky, které Arnold během filmu vyplodil, dávám 5 hvězd. ()

oceanic6

Arnold Schwarzenegger vo svojej najlepšej úlohe. Na toto nemá ani Terminátor =) Neustály prísun hlášok, skvelá 80´s akcia, úžasné finále na ostrove. Kultová legenda ktorá sa už stihla stať nesmrteľnou----jedným slovom DOKONALÉ!!! ()

vranekt

Komando je prostě potřeba brát tak jak bylo natočené. V podstatě na něm vyrostla celá generace kluků, pro které ten film neměl chybu. Když jsem se na něj teď díval po asi 15ti letech, jasně že jsem si říkal, že to je nehorázná kravina, ale má i svoje kouzlo. ()

Hardy_CZ

Jakožto veliký fanda Arnolda a jeho filmů musím dát 5*.Film je sice typický Arnoldův film...sám proti armádě...a jeho nikdy nekončící pás s nábojema který má v jednom záběru 10 cm a hned v druhém ho má omotaný kolem ruky je sice přinejmenším zajímavý :D ale tohle je klasická "Arnoldovka". ()

Lea.inJuly

Když jsem byla asi tak ve věku mladičké "čarodějky" Alyssy Milano, tenhle film jsem žrala jedním dechem. Když se na něj ale podívám teď (a podotýkám, že opravdu už poněkolikáté, a přesto jsem si nevšimla těch do očí bijících detailů), uvidím zázračného Arnieho coby neohroženého tatínka, zázračného rychloopraváře (žluté odřené a pomačkané Porsche, které se v záběru hned po převalení zpět na kola objevilo neporušené), rychlovýrobce mrtvol - uplatnil by se na jatkách - (vojáci padali jak hrušky, dokonce použili některé záběry dvakrát, takže chlápek dvakrát umřel) a nezasažitelného velmistra (přiznejme si, když na někoho vyběhne zpoza rohu šest chlápků se samopalama a všichni střílí, tak pochybuju, že by nezasáhli osobu před nimi běžící). Ale budu shovívavá, přece jen je to téměř 25 let starý film a možnosti byly víceméně omezené. Stejně dám lepší tři *, ()

Yeah(c)

Nezapomenutelný hlášky, nezapomenutelný Arnie, nezapomenutelné trhání telefoních budek ze země, nezapomeutelné kosení tisíců nepřátel, nezapomenutelný film.. Tenhle film prostě zůstane v paměti každýmu kdo ho uvidí. ()

Salman

V rámci žánru tak tři čtyři, ale jelikož je to server o všech filmech, tak dvě...Nejlepší Arnoldův film zůstáva Terminátor I. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)