Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

FrankieCZ

Titulkovaná verze byla mnohem lepší. Obzvlášť ve scéně kdy je padouch Arnoldem upuštěn ze skály a v dabingu následuje debata: "Co se s ním stalo?" "Uletěl." Což je podle mého názoru daleko méně vtipné, než když se slečna v autě zeptá: "Co jsi s ním udělal??" A Arnie se svým kameným výrazem ucedí koutkem úst: "Pustil jsem ho!" ()

HarveyDent

Klasika.......klasické béčko, no co mám povídat naštvaný Schwarzenegger, primitivné dialogy a hafo zbraní z "armádního přebytku". Ale tento film ja příkladem toho, že nejlepší hlášky vznikají v největších béčkách -„Došla ti pára, Bennete?“ ()

amyth

Po téměř dvaceti letech jsem opět viděl nejnerealističtější film všech dob. Jeden člověk vybije celý ostrov. A odnese si z toho jen škrábnutí. Dneska se na to už nedá dívat ani jako na bezduchou zábavu, už se na to totiž nedá dívat vůbec. ()

dol2004

Děcka, já vím že tohle je jeden z mnoha takových filmů osumdesátek, ale ten první záběr na boty načež se kamera začne vedat a vidíme jak Arnie nese snad 500Kg kládu na rameni a v druhé ruce jakoby nic motorovou pilu, to je pohled na který nikdy nezapomenu. ()

vlKousek

Tohle je vážně klasika...trošku trapná, hlavně chvíle, kdy na Arnieho střílí 10 šílených maníků současně, ani jeden se netrefí, a on je pak se svým typickým výrazem v tváři postřílí nekonečným zásobníkem:))) Njn sranda musí být....Ale prostě musím dát 5* :)) ()

Tales

Arnold nesoucí na rameni obrovskou kládu! Arnold vytrhávající ze země telefonní budku! Arnold na sólo zabíjející desítky vojáků! Arnold hláškující jak o život a Arnold téměř nezranitelný! To je Komando, jedna z největších akčních řežeb 80.let! Aneb na reálnost některých scén seru, já se chci bavit! ()

Baki

Již dlouho jsem se nenasmál tak, jako při sledování komanda po 24 letech od jeho vzniku. Když k tomu připočtu co ve mě zanechaly Žhavé výstřely 2, tak prostě nejde zůstat vážný. Navíc v originálním znění je každá věta od arnieho peckou ;) ()

Cortyx

typicky akcni film s typickou zapletkou. Byl to muj snad prvni akcni film co jsem po videl se Schwarzeneggerem a i pres vsechny vitky se mi libi ()

ktzc

Čistokrevná akčňárna, Arnie se s ničím nemaže, jak s lidmi (masakr na ostrově), tak se stromy (=D). No prostě klasika, kterou musíte vidět. ()

Mincek

Preco nedat 4 hviezdy, ved na tom som vyrastal, kult medzi akcnakmi s vtedajsou megahviezdou Arnoldom a ako bonus sa tu hlaskuje jedna radost ;) ()

skalicky

Pamatuju jak sem tento film jako malej hrozně žral nicmene sem dospěl a přestalo mě to zajímat všechny ty přestřelky a týpci s mačetou v zádech! ()

Hollister

Se scénářem si autoři opravdu moc starostí nedělali, i když se člověk někdy opravdu zasměje.... "Zelený barety žeru k snídaní" :-) V hlaní roli Arnoldovi svaly a síla, která je jakoby převzatá z prvního Terminátora. Vlastně nadčlověk, jehož schopnosti jsou k nepřekonání. V roce 85 asi mazec. Dnes spíš pro pobavení a podívání se na Arnolda v plné formě. ()

deep

Toto je definice žánru a doby. Film, kterej mě svou okouzlující demencí baví naprosto kdykoli. ¸¸Došla ti pára Bennette!'' ()

Tominni

Komando se hodnotí těžko. Na jedné straně se jedná o opravdovou klasiku akčních filmů osmdesátých let, ale po letech se spíše blíží komedii. Především závěr filmu, kdy nekrytý Arnie zabíjí desítky protivníků najednou, zatímco jemu se kulky vyhýbají. ()

macetoma

Drsný a sarkastický Arnie. Nojo, hodí si kládu na rameno a cedí jednu ostrou hlášku za druhou, typu: Arnie: Vzpomínáš, jak jsem ti říkal, že tě zabiju jako poslední....Padouch: Jo, jo.....Arnie: Lhal jsem ti....Docela jsem se bavil, takže 3 hvězdy. ()

Narg

Naprostá klasika a naprostá srdcovka, stačí mi 5 minut a umírám smíchy, hlášky typu "fly or die you peace of shit" nebo "right? wrong!" jsou prostě nezapomenutelný, stejně jako Arnoldův nejlepší výkon a nejlepší přízvuk ;-) ()

HEED

Naprostá pecka u které se nepřemýšlí, ale baví. Arnie a ty jeho hlášky jsou opravdu fantastické. Dokonce po asi pátém či šestém shlédnutí je to pořád stejně zábavné. Nechápu některé tady, kteří si stěžují na násilí ke konci filmu. Zvláště ta poslední akce na tom ostrově mě hodně připomněla scény jakoby se řežisér nechal inspirovat filmy veléko Johna Woo. Lidi kteří si stěžují na přílišnou brutalitu v tomto snímku by měli shlédnout pár filmů od Johna Woo (Hard Boiled, Killer) a pak můžou kecat že tohle je brutální. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)