Nejlepší kamarádky Steffi a Kati žijí v Berlíně. Ve svých sladkých sedmnácti nejraději nakupují, zkouší, co jim nejvíce sluší, chodí na diskotéky a samozřejmě si povídají o mladících v okolí, co by stáli za úvahu. Ještě úplně nepatří do světa dospělých, ale už už aby tam byly. Pak ale Steffi zjistí, že v její rodině není něco v pořádku... (oficiálny text distribútora)

Prochaine

V první řadě se mi nelíbí český překlad, který zní "Holky při tom nepláčou", což pomáhá tomu, že film skončí ve škatulce teen komedií, do kterých rozhodně nepatří, přestože jedna z hlavních postav hrála v "Holky to chtěj taky". Slušný začátek, ze kterého se rozjede hodně slušné až překvapující drama! ()

Deimos

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Karoline Herfurth a Anna Maria Mühe, vhodný soundtrack, děj -některé situace nebo scény, ale nedokážu být konkretní, mohlo to být ještě drsnější/// Holky při tom sice pláčou, to ale není podstatné. Český název je dvojsmyslný ale u toho to taky zůstane. Film je v podstatě regulérní teen drama ze života mladých holek. A nutno říct, že dobré. Možná bych se nebál srovnání s americkou Třináctkou i když prostředí je rozdílné, něco společného to přeci jen má. Navíc známe kvalitu německých filmů. Tento nad nimi vyčnívá a směle ho můžeme srovnávat se zahraničními filmy./// Celkem 73%/// ()

JAzzeURo

Druhý nejlepší německý film jaký jsem zatím viděl (Klepání na nebeskou bránu vede). Naprosto autentický příběh o dospívání a přátelství dvou dívek, které i přes problémy a neshody vydrží. Výkony obou hlavních protagonistek jsou také na značně vysoké úrovni. Je to jeden s filmů, který když skončí, tak jej pořád cítíte. ()

ypres.bass

Nikdo si nepamatuje kdy se daly dohromady Kati a Steffi. Dvě kamarádky na život a na smrt. Steffi je holka co se snaží být rebelka a postupně se jí to bohužel začne dařit s autodestruktivními výsledky. Kati je rebelka s dobrým srdcem které však lidi zneužívají. Obě prožívají svá trápení, každá to však zvládá jinak. Ale jednoho dne nastane zlom který je však pouze vyústěním jednotlivých zlomečků. A odnese to Tessa - holka která je porstě dcerou své matky! A tady nastává ten zlom kdy věci pod povrchem začnou prosakovat na povrch a následují následky za činy. --- Dojemný avšak "německy syrový" film švédské režisérky a scénaristky Marie von Heland je to co potřebujete abyste si uvědomili že člověk není nikdy sám, ale musí so přátel a rodiny i vážit. ()

Vojcl

Na německou produkci rozhodně nadprůměr.. První polovina filmu je trochu slabší a někomu může připadat nudná, zato ve druhé půli příběh nabírá tempo a směřuje až k silnému závěru... Byl jsem také mile překvapen dobrými hereckými výkony obou mladých hereček, neboť v těchto filmech "pro mladé" to nebývá pravidlem... Jinak se ale jedná o dílko určené především dívkám, takže slečny si klidně můžou přihodit jednu hvězdičku navíc, za mě jsou to lepší 3!!! ()