Explosion of a Motor Car

všetky plagáty
Krátkometrážny
Veľká Británia, 1900, 1 min

Po venkovské silnici přijíždí vůz s čtyřčlennou posádkou, než však stačí vyjet ze záběru, změní se náhle v obrovský oblak kouře. Přiběhnuvší policista nachází pouze trosky automobilu, další části se na zem vrací se zpožděním, takže jim musí uhýbat. Poté se jako správný pořádkumilovný policista pustí do skládání... (Mr.Ocek)

Morien

Přesně tenhle typ humoru mám na ranných filmech ráda, protože mi přijde, že právě tvůrci, kteří ho používají, chápali možnosti filmu a nového média obecně lépe než jich kolegové, kteří zůstávali u divadelních scének nebo "pouhého" dokumentování reality. Škoda proto, že se tyto špičky nedostaly i dál do hlavní produkce a nechaly se vytlačit melodramatem. ()

Véča

Děj,pokud se to tak dá nazvat,se točí okolo výbuchu auta a roztrhání a následném skládání dohromady jeho posádky. Není z toho cítit to správné nadšení pro věc,spíš jsem měl pocit,že se tvůrci pokusili natočit něco takhle "zvláštního", protože jim šlo čistě o zisk.Chyběla tomu meliesovská pohádkovost nebo Porterova akce a napínavost děje z VŽL.I tak téměř každý film s aspoň minimálním nápadem v té době měl význam pro další vývoj filmu vůbec. ()

Hellboy

Krásný černý humor. Jestli jsem něco nečekal, tak takovýhle zvrat.. A jestli to bylo natáčené pouze pro peníze je mi jedno, protože mě to příjemně pobavilo (stejně jako asi tehdejší diváky). ()

Radko

Po ulici ide auto naložené skupinkou živo gestikulujúcich ľudí. Odrazu BUM! Ničivá explózia. Z auta: znôška šrotu. Snaživý policajt (typický uniformovaný britský bobík s vysokou čiapkou) sa snaží celú situáciu vyriešiť uprataním. Čierny humor. Nadšenie a entuziazmus z filmovania z minútového celku však nekuká ani náhodou. Niekedy originalita nápadu nevytvorí automaticky skvelý film. Alebo suchý anglický humor niekedy nestačí na viac ako priemerné hodnotenie. ()

• Jedná se o jeden z prvních filmů využívajících pro komičnost fyzikální zákony a zpoždění (padající předměty), později typické pro animované filmy a také o jeden z prvních britských filmů, ve kterém byla použita technika stop-motion. (Mr.Ocek)