Chaplin lepičem tapet

V tomto filmu je Chaplin zaměstnán jako pomocník lepiče tapet. S povozem, kde mají nástroje, míří za prací do domu zámožného páru. Vtipné eskapády, které zažívají cestou, pokračují i v domě při práci. Největším problémem se ukáže být lepidlo, kterým budou na konci grotesky zamazáni úplně všichni, včetně milence, který ne právě vhod přišel navštívit paní domu. (Weissik)

fantomas19

Work - Charlie Chaplin lepičom tapiet - Charlie Chaplin ako asistent tiranského šéfa (Charles Inslee) prichádza s náradím ku klientovi lepiť tapety. Už strastiplná cesta dáva tušiť, že Charlie je bezproblémovým otrokom. Náradie na jeden raz prenesie do domu a s elánom pustí do práce. Čoskoro ho okrem práce zaujme aj dcéra domáceho páru (Edna Purviance). Tajný milenec (Leo White) domácej pani (Marta Golden) sa pripletie robotníkom do cesty a spolu s domácim pánom (Billy Armstrong) rozohrajú zopár situačných komických scén. ()

everlong

jedna z nejlepších Chaplinových grotesek tohoto období, myslím, že si Edna příště raději vytapetuje sama: protože právě scény, kdy se Chaplin vrhá do práce jsou opravdu skvostné. DÁLE HRAJÍ: Charles Insley (His Boss) Billy Armstrong (Householder) Marta Golden (His Wife) Leo White (Gentleman Caller) Paddy McGuire (Hod Carrier) ()

filmmovier

Výtečná groteska se spoustou výtečných momentů, klasická chaplinovka a jedna z těch nejranějších, které opravdu stojí za to. Začátek je pozvolný, ale postupně to graduje a je to fakt výborná záležitost, konec už je opravdu parádní. I mně tady vadila Edna (nikoliv poprvé). Lepiče tapet rozhodně doporučuji, jedna z Charlieho nejzábavnějších krátkých záležitostí. 80%: ()

tomtomtoma

Práce, krátký film Charlieho Chaplina, již snese přísnější měřítka, byť hlavním prostředkem zábavy je stále klaunsky zuřivá mimika. Příběh je rozvinutější, ulpívají na něm satirické nezbednosti a lehké příznaky sociálně kritického podtextu. Násilné chování ustoupilo mírně do pozadí, vystřídala ho nešikovnost, škádlení a potřeba skutečně mužné odplaty. Práce působivě kouzlí s pohybovou akrobacií, choreografie chaosu víří v tanečním zápalu s emocí, touhou a prachem. Vedle Charlieho v roli vykořisťovaného otroka a pomocníka interiérového designéra zaujme Charlieho vykutálený otrokář, malíř pokojů a tapetář Izzy A. Wake (Charles Inslee), rozrušeně navztekaný zákazník a manželkou zanedbávaný pan Ford (Billy Armstrong), jeho přehlíživá žena (Marta Golden), mladá služka u Fordů (Edna Purviance), či lehkomyslně odtajněný milenec paní domu (Leo White). Práce aneb Chaplin lepičem tapet ukazuje to lepší ze zábavy cirkusových klaunů, pohyb v rozverné hravosti je zde pilířem a nakonec výbuch vše pročistí. ()

Autogram

Určite aj Pat a Mat by vytapetovali a vymaľovali lepšie ako tá dvojica majstra a jeho otroka Chaplina, a tiež by pripravili lepšie raňajky, ako pani domáca. Ale tie prechody popred rozbehnutý vlak alebo pád do úzkeho kanála boli veľmi autentické. Film je, bohužiaľ, trochu dlhší, takže gagy sú veľmi rozriedené, plynie to dosť pomaly a skončí, keď sa to najlepšie rozbehne formou štýlovej bitky. ()