Ratatouille

• Slovensko Ratatouille - Dobrú chuť! (viac)

Mladý potkan Remy odvážne sníva o ton, že sa stane známym kuchárom v parížskej päťhviezdičkovej reštaurácii. Remy má dokonalý čuch a miluje dobré jedlo, je priam gourmet. Nedá sa znechutiť očividnými ťažkosťami, s ktorým sa potkan, túžiaci po kariére v odbore, ktorý hlodavcov priam nenávidí, nevyhnutne stretne, nehovoriac o výčitkách ostatných členov rodiny, ktorí sa mu usilujú dohovoriť, aby sa uspokojil s tradičným životom na skládke, a svoje túžby uspokojuje skromným flambovaním a smažením. Keď ho okolnosti doslova vrhnú do reštaurácie, ktorú preslávil jeho kuchársky vzor Auguste Gusteau vyznávajúci heslo „Variť môže každý“ Remyho po celý doterajší život inšpirovalo, čoskoro zistí, že ak ste potkan a niekto vás uvidí, môže vám ísť v kuchyni doslova o život. Keď už sa zdá, že je so splnením Remyho snov koniec, stretne toho, koho stretnúť potrebuje, priateľa, čo mu verí – hanblivého a podradného vynášača odpadkov Linguiniho, ktorého z reštaurácie čaká vyhadzov. Teraz, keď už obaja nemajú čo stratiť, sa z Remyho a Linguiniho stanú bizarní spoločníci, ktorí, hnaní Linguiniho nešikovnosťou a Remyho nezvyčajnými nápadmi, prevrátia Pariž hore nohami na neuveriteľnej ceste plnej humorných zápletiek, pôsobivých zážitkov a tých najnepravdepodobnejších triumfov, o ktorých by jeden bez druhého ani nesnili... (TV JOJ)

Janh

První animovaný film o vaření. Jednoduše mě nadchl. A ještě více, když jsem zjistil, že odborným poradcem k filmu byl Thomas Keller. Sám moc rád vařím a Remmy je pro mě velkou inspirací. Taky bych chtěl malýho kuchaříčka v hlavě, který by mi říkal, co dělat. ()

LuckyCZ

Nádherný animák. Do dneška si pamatuji, jak jsem tehdy s přítelem a jeho menšími sourozenci seděla v kině. Děcka se smáli a my s přítelem brečeli jako malí. ()

Kulikulo

Nuž čo, detailne prepracované, miestami klišé, ale ako odrastený detský divák som sa tiež dokázal nadchnúť. Slaďounké potkaníky, och! No a po tom všetkom mi tí majstri z Pixaru zas len narobili veľké chúťky na explóziu jemných dobrôt na jazyku, asi si pôjdem niečo ukuchtiť, jedlu zdar! ()

Blind307

najlepšia rozprávka o kuchárskom umení (nevarím, ale keď si ten film pustím tak sa mi odrazu chce :D). Vtipný príbeh myšiaka a jeho "pána" rojka. Ego je mrazivo reálny, ostatní sú milo vtipní (najmä scéna s hygienikom). Ale čo ma skutočne dostalo, je záver keď Ego píše recenziu (to skutočne zahreje). Je to skutočný "odkaz" filmu, že všetko sa dá len treba chcieť a dať do toho lásku ()

sabatko

Nebudu dělat tajnosti a prozradím, že miluju animáky a tento se právě vyšplhal na první příčku a to nejen díky živosti barev, po pixarovsku skvěle provedené animaci a podmanivě dokreslující hudbě už tak dost podmanivou atmosféru Francie, kterou autoři dokázali přenést i do animované tvorby. Není náhoda, že jsem u shlédnutí tohoto filmu stihla vyplenit celou spíž a není náhoda, že toho ani trošku nelituji. ()

Sanyla

Jeden z dosti povedených animáků za poslední dobu. Skvělé animace. Skvělý příběh aneb jak se sen malého myšáka stal skutečným. Remy a Linguini tvoří skvělou parťáckou dvojku. Je zde podána dobrá dávka roztomilosti a legrace. Je to skvělý a velice doporučitelný animák. ()

CZmaggieCZ

Téměř bezchybné provedení filmu, který patří mezi mé nejoblíbenější. Výstižná atmosféra francouzské Paříže, krásná myšlenka "Vařit může každý!". Krysu Ramiho se autorům povedlo udělat tak roztomile, až mi z toho zůstává hlava stát. Určitě stojí za shlédnutí, nebudete litovat ;-) - a to jak děti, tak dospělí. ()

zanony

Chlapci z Pixaru vedia robiť animácie. Tiež nerobia filmy so slabým, či zlým príbehom, preto očakávania od animáku s logom Pixar sú vysoké a nesklamú. Aspoň mne osobne sa zatiaľ nestalo, že by film od Pixaru nenaplnil moje očakávania. Príbeh, úžasne zasadený do voňavého Paríža, ktorý zaujme deti svojím spracovaním a roztomilou myškou a dospelých optimistickým pohľadom na život, že hocikto si môže splniť svoj sen bez ohľadu koľko prekážok mu stojí v ceste. Charaktery s premrštenými vlastnosťami, ktoré sa prejavujú aj na ich vzhľade, už asi navždy si budem pamätať neúprosného kritika Apetíta s rozvinutým Egom. ()

Johny_Blaze

Pobaví a zahřeje u srdce jak malé tak i velké diváky. Animák nikdy nezklame a tento je navíc velice kvalitní. A navíc musím přidat vyjímečnou pochvalu za český dabing, který u většiny filmů sice nemám rád ale tady byla vidět dobře odvedená práce. ()

Whyte

Inu děti, to bylo ještě v dobách, kdy byl Pixar pojem, ale nyní je už Jobs po smrti a...Ne, těžko říct, proč tomu je, jak tomu je. Každopádně naštěstí to nic nemění na tom, že Ratatouille září atmosférou, barvami a vůněmi Paříže, příjemným a přirozeným scénářem a krásnou animací. Navíc na tom dělal Čech! //85%// PS: Milý Ratatouille, dřív jsem tě nedocenil, tak to dělám nyní, protože tvá Pixarovská poetika přetrvává a roste s časem a se mnou. ()

ferda12

Těšil jsem se na tento animák. Byl jsem hodně příjemně překvapen animací. Úžasné pařížské ulice, pařížský duch a také jedna malá krysa, která se snaží splnit svůj sen. Film je hodně živý, furt se něco děje. Myslím si, že každý si dokáže na tomto filmu najít alespoň ždibíček krásy. Velice sympatická komedie, kterou bych doporučil komukoliv. Pixar si tímto dílem u mě vydobyl velký respekt. Co mi na tomhle skvostném díle vadilo? Asi nic, možná to mohlo být o 15 minut delší, protože jsem se strašně nerad loučil s tímto animákem. Ode mě si Remy vyfasoval plné hodnocení. Hodně dlouho budu čekat na animák takových kvalit. ()

GIGI.GEWELLE

Videla som to pred pár rokmi v kine, som si myslela sprvu, čo len na tom môže byť skvelé...a potom ma to dostalo. Pokojne si to možno pozrieť viackrát : - ). Tá myška keby pracovala (skôr potajme) v školských jedálňach, hneď by to vyzeralo inak. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (viac)