Pripravte sa na to, že táto žena by zviedla kohokoľvek. Strhujúci životný príbeh výstrednej mexickej maliarky Fridy Kahlo (Salma Hayek). Jej život bol ako búrka, plný radosti, ale aj smútku. Lásky, ale aj sklamaní. Milostných afér a samozrejme, čo by to bol za život bez fatálneho vzťahu s jej manželom Diegom Riverom (Alfred Molina). Navyše jej život nie je iba umenie. Stala sa známou aj vďaka politike, či sexuálnej revolúcii. Prvá polovica dvadsiateho storočia v Mexiku patrí tejto žene so všetkým, čo k tomu patrí. Mimoriadne úspešný film znamenal pre Salmu Hayek životnú úlohu, za ktorú si dokonca vyslúžila nomináciu na Oscara. Film zo šiestich nomináciami získal napokon dvoch Oscarov. Za najlepšiu hudbu a najlepšie masky. (STV)

namo3nik

Vše co jsem chtěl napsat napsala kleopatra.Nejlepší herecký výkon Salmy Hayek co jsem jí viděl hrát.Většinou své role tato herečka táhne opravu,ale opravdu s odřenýma ušima.. ()

BaMia

Magdaléna Carmen Frida Kahlo Calderón. Žena, ktorá milovala život, avšak veľmi opätované to nemala. Umelkyňa, ktorá bojovala a nevzdala sa ani v najťažších životných chvíľach. Tragický, živý, krutý, vtipný a bolestivý film. Fridča nohy nepotrebuje, tá má krídla, môže lietať. :-) ()

Evziiik

Příjemné pokoukání. Celkem smysluplné, možná trošku dlouhé, ale jsem ráda, že jsem na tehle film narazila. Jen mě trošku zamrzelo, že se tam Diego Luna jen tak mihnul a vlastně byl míň, než jen vedlejší postava. Ale Salma dokázala film celkem slušně oživit a jsem ráda, že jsem se zase jednou něco o někom dozvěděla. Na konec tedy dávám bez pochyby 4* za slušný, zajímavý film. ()

andy60

Na to, že film trvá více než dvě hodiny, se toho moc neděje. Maskéři ale odvedli dobrou práci, to "stárnutí" Salmy Hayek vypadá skutečně dobře. ()

Honey007

Biografie já ráda a zvláště pokud jsou to příběhy tak jedinečných osobností jako byla Frida Kahlo. Tady pak není ani tak důležité herecké obsazení jako stavba a zvárnění samotného příběhu. A to je v tomto případě na jedničku. Hlavně po vizuální stránce je to opravdu paráda, navíc kostýmy a celková stylizace vychází ze skutečnosti natolik, že to je až neuvěřitelné. 90% ()

Kakarinka

Je jen pár filmů, které mě zasáhly více než Frida. Frida jako malířka, osobnost, člověk a tělo. Samozřejmě trošku přikrášlený životopis, ale funguje to! Spojme děj,Fridu a skvělý soundtrack - vznikne něco úžasného - tento film. ()

hani1

Poutavě natočený životopis o mexické malířce, která i přes těžký úraz a prožitou bolest život užívala na plno až do posledního dechu..vvtáhne Vás do děje, a i když je na můj vkus někdy až moc hrubá, i přesto ji fandím až do konce a obdivuji její sílu žít!!Salma Hayek výborná,a skvěle tento film dokresluje temperamentní a zvučná mexická hudba a barvy všude, kam kamera zaměří své oko... ()

phoenix9

Keby mal film len prvých 80 min. bola by to jasná 5-hviezdičková topka. Ten zvyšok je ale slabší čo je škoda , ale na druhú stranu herci boli skvelí. Salma Hayek zaslužená nominácia a Alfred Molina tiež super výkon. P.S. Mia Maestro je krásna baba...80 % ()

Liesel

Dám na první emoce, které cítím už při prvních záběrech a Frida byla jednoznačně láska na první pohled....proto jí mám v TOPce. Salma je nádherná Frida Kahlo a ta pravá, by jistě byla potěšena jejím projevem :-) Alfred coby Diego Rivera, no, popravdě jsem si ho neuměla po shlédnutí Čokolády představit jako požitkáře života, ve všech jeho podobách. Jako pár se mi zdáli tak skuteční....a tak si souzněni...Byl to opravdu ,, jen " film? Líbilo se mi zakomponování obrazů do součásti děje a představ + hudba, barvy, koláž úžasných projevů. P.S. Nádherná Chavela ,,Isabel" Vargas - Paloma Negra, La Llorona, Los Cojolites, Los Vega.....pro mě o důvod víc ()

Ehrmantraut

Tolik životní energie ve dvou hodinách se jen tak nevidí. Asi ne úplně každý zvládne strávit tolik odlišný životní styl umělců, který je tak vzdálený běžným lidem z Kolbenky. Na druhou stranu, je zajímavé sledovat tu rozdílnost s jakou můžeme přistupovat k životním radostem i bolestem. Salma Hayek v roli Fridy veřejně obnažuje naplno všechno co v sobě většina lidí skrývá, užívá si života naplno způsobem, na který se většina z nás ani neodváží pomyslet. Film je tedy nejen o lásce, bolesti, ale pro mě především o odvaze žít život navzdory všemu a všem tak jak chci ()

verona58

Tento film pro mne byl impozantní ukázkou zdařilého životopisného díla. Divák se může tešit z (pro mne zatím nejkvalitnějšího) hereckého výkonu Salmy Hayek a zároveň si přiblížit nejen příběh jedné z nejlepších mexických umělkyň, ale také se seznámí s prostředím a podmínkami v tehdejším Mexiku. Film je též propleten politickou manipulací a scénou tamní doby. Bohužel právě tato část filmu mne zklamala. Politické podmínky, jak je líčil film, byly notně zpopularizované a celkově mi to kazilo na věrohodnosti filmu. Nicméně skvělé provedení filmu a impozantně ztvárněný (jinak neakční) příběh ve mne zanechal pozitivní zážitek. ()

Chillik

Skvělá Salma Hayek (i když bez knírku), scény velmi vtipné i velmi dojemné, romantické i politické, spousta obrazů. Byla bych opravdu nadšená... jen kdyby se autoři od začátku rozhodli, zda film chtějí muzikálově a animačně prolínat (což se stylem Fridina umění docela koresponduje) a nezačali tak činit od prostředka. Na film se podívejte, pokud vás chytá za srdce pravá mexická atmosféra, rádi odhalujete příběhy za jednotlivými díly - a rozhodně si počkejte na nádherný závěrečný citát! Na film se nedívejte, jestliže absolutně nemůžete vystát nevěru, nelíbí se vám pohled na cizí bolest a vždycky doufáte v happyend. ()

Lucy39

výpravné oscarové životopisné drama mexické malířky Fridy Cahlo ztvárněné naprosto excelentní Salmou Hayek, plné barev, lásky, alkoholu, ale hlavně bolesti. Fyzické bolesti těla malířky mučeného následkem nehody, lámání kostí a následných nepovedených operací. I přesto dokázala žít naplno, milovat , odpouštět a tvořit tak, až se vám z jejích obrazů tají dech. Během filmu mi často tečou slzy, ale najde se i pár humorných scén, které Vás přimějí nakonec Fridu milovat. Hudba celkový dojem jen umocňuje. 9/10 ()

Iczena

Nechápu. Mexiko je mimo mé zájmy, zpěv ve filmu se mi nelíbil, malíři mě také nechávají v klidu (ty obrazy fakt nebyly můj šálek), na můj vkus hodně politiky a chlastu tam bylo na dva filmy ... tak jak je, sakra, možné, že se mi tenhle film líbil a já "dala" celé dvě hodiny. Hlava mi to nebere, ale 4 hvězdičky dát musím. ()

Monika95

Film jsem shlédla na doporučení a článku v časopise, jak píše i poslední přispěvatel, pod tím, že Salma Hayek zahrála Fridou svoji životní roli, si představuji něco jiného, čekala jsem něco, co mě ohromí. Byl to krásný film, to jo, ale něco tomu chybělo. Co mě konkrétně vadilo nejvíc byly vsuvky v podobě jakýchsi ukřičených komiksových scének, které kazily celkový dojem a vybraná mexická hudba mohla být kvalitnější, myslím, že by se dala najít lepší. A strašně moc se mi líbila "barevnost" filmu a autentičnost mexické kultury. ()

Martina_K

Film o životě Fridy mě hluboce zasáhl. Život žila naplno a s ničím se moc nepárala, byla velká bojovnice. Na druhé straně byla velmi křehká a milující až posedlá.. Strhující a inspirativní příběh ženy, o které chci vědět víc. ()

milos.bradik

Místy se to trochu rozcházelo se skutečností, ale určitě to ukázalo, že tato umělkyně neměla lehký život. Výborný herecký výkon Alfreda Moliny a samozřejmě i Salmy Hayek, ale Molinův výkon mne zaujal víc. Nádherně natočené, vychází to z jejích obrazů a překrásně to vše doplňuje hudba. ()

HanaFor

Tento film mě inspiroval k tomu, že jsem si o zúčastněných našla co nejvíc informací, včetně knihy korespondence Fridy. Viděla jsem film po několikáté a vždycky mě zpracování, barvy, výkony herců, hudba ...atd. "dostane". Film zaujal i partnera, ale ženy toto dílo a osudy Fridy prožívají zřejmě intenzivněji... ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix

01.04.2006

Se životopisnými snímky se poslední dobou roztrhl přímo obrův pytel. Kinohity Frida, Walk the Line, Capote, Ray a starší neméně úspěšné Doors, Elvis Presley nebo Great Balls of Fire! se prostě musely… (viac)