Civilizace na Zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jež mělo být „novým rájem". Nicméně s přibývajícím časem se samo obyvatelstvo města rozčlenilo do dvou skupin. Na malé skupinky vyvolených, kteří žijí uprostřed města, dýchají čerstvý vzduch a jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí, a „ostatní", kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činem hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, ve snaze zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyšším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. (MIDO FILM)

AGO

Hlavnou dominantou filmu je grafická stránka, ktorú tvorí dokonalá súhra počítačovej a kreslenej animácie. Scenár je prekvapivo “dospelý” a nenudil som sa ani minútu. Akčné scény su zrežírované veľmi efektne. Charaktery postáv však niesu dotiahnuté úplne do konca. Ale aj tak je to jedno z najlepších animé. Mám totiž slabosť pre príbehy (nech sú vyprávané akoukoľvek formou), ktoré kritizujú znečisťovanie tejto planéty. ()

tom88

Miestami prekrásna animácia a zvuk, no miestami príliš obyčajné. Dej je chaosný, no celkom dobrý. Podobných sci-fi by malo vznikať viac, dokonca aj podobné vizuálne spracovanie je veľmi príťažlivé. Postavy nie sú vínimočné, ale hrdinské motívi sú fajn. Na podobné kúsky sa teším čo raz viac, ale v porovnaní s Vexillom 2077 je to oveľa slabšie. 68% ()

imf

Obrovsky potencial, ale rozpacity vysledek... Film nezvlada chytit divaka za sos a protahnout ho timhle nadhernym svetem, aniz by neupadl do prilisne schematicnosti a pasti mnoha klise. Ani vizualni strance nelze zatleskat bez obcasneho "ale", protoze naduzivani renderovanych objektu je bohuzel az prilis okate (s vetsim rozpoctem by se mozna dala klasicka rucni animace a 3D objekty spojit lepe, ale tady je to na nekterych mistech vylozene nestastna kombinace). Wonderful Days ze vseho nejvic pripomina pilotni dil nejake kosate serie a urcite by si zaslouzil vetsi peci co se tyce scenare. Finalni scena je sice bez diskuze uzasna, ale to co ji predchazi je prilis zdlouhave i na meditativni animak. ;) ()

novoten

Nádhera. To, co Ecoban nabízí v animaci nebo renderovaném prostředí, jsem viděl snad naposledy v Appleseedu, jinak takovou podívanou opravdu nepamatuji. Je proto škoda, že rozkolísaný příběh občas sklouzne až na úroveň zaměnitelné sci-fi povídky. Jenže pak přijde závěrečná dvacetiminutovka, která nabízí dokonalé audio-vizuální propojení obrazu s duchem vyprávění - a není obrany. Étericky fascinující finále tak zanechá celkové dojmy na hranici nadšení. ()

Skejpr

Zkáza Ecobanu je technicky brilantní anime, maximálně těžící z 3D technologií, přesto ale stále spoléhající na klasickou ruční animaci (nikoliv jako Appleseed, nebo Vexille 2077). Disponuje zajímavou romantickou linií, hutnou atmosférou a překrásnou hudbou, která i vizuálně nejpestřejší a nejdynamičtější momenty ztlumí na úroveň mlhavého snu. Krása... Výsledný dojem bohužel kazí pomalejší tempo a v první polovině prakticky nulový tah na branku. To co se ale rozpoutá v poslední půlhodině a skončí záběrem na modré nebe... To je prostě nepopsatelná nádhera... ()

• Film byl vytvořen spojením počítačově zpracovaného 3D fotorealistického pozadí s klasickými 2D kreslenými postavami. (Aelita)