Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

HOMOerectus

Na tenhle film jsem se ohromně těšil.Už jenom podle hodnocení tady na čsfd jsem si myslel že to bude skvělý film..bohužel jsem se mýlil.., byl FANTASTICKÝ.Režie, herci, scénář, hudba..to vše bylo tak výborné, až jsem tomu nechtěl věřit a k tomu nečekaný podraz..co víc si může člověk přát :). ()

KacHnAop

Co k tomuhle filmu říct? Snad jen to, že kdo to neviděl neví o co přichází. Herci Newman - Redford se s režisérem Hillem sešli už při natáčení skvělého westernu Butch Cassidy A Sundance Kid. Opět spojili síly a natočili výbornou a nezapomenutelnou kriminální komedii. ()

pierre9

Fantastické! Nechýba tomu absolútne nič a asi je úplne zbytočné hovoriť o tom, že dvojica Newman-Redford to úžasným spôsobom ťahala. ()

peaceNwar

Už veľmi dlhú dobu som čakal na takýto film, ktorý by mi konečne na jednom príklade ukázal, ako veľmi vie dokonalá pointa na konci filmu pozdvihnúť celý film na vyššiu triedu. Spočiatku rozporuplné pocity z otrockej kamery a rozpačitej réžie sa u mňa postupne premieňali do priemerného uspokojenia nad jasným, komorným a sofistikovane tváriacim sa scenárom, no minútu pred koncom sa úplne rozplynuli akékoľvek pochybnosti nad genialitou tohto deja, keď som sám zistil, že som bol celý čas vedený za nos a ani som si nestačil uvedomiť, ako veľmi bol ten podvod naplánovaný. Rozuzlenie par excellance. To ostatné je len taká omáčka, ale poteší. ()

Wesson

Vyborná atmosféra a k tomu skvěle se hodící hudba. Herecké výkony panů Redforda a Newmana jsou, jak jinak než vynikající. K příjemnému dojmu jim k tomu dopomáhá perfketní scénář. ()

RealHonza

Od začátku do konce vynikající, scénář nemá chybu. Herecké výkony (nejen Redfordův a Newmanův) také bezva, všechny dílčí podrazy byly povedené. ()

gezper

Klasika s výborným duem Newman-Redford (nebo snad triem? +Shaw), promakaným scénářem a již legendárním hudebním motivem. Sice už na dnešní dobu trochu úsměvné, ve své době to musela být extra pecka, ale stále to docela funguje i teď. No temná gansterka to rozhodně není, spíš naprosto naopak, taková pohodička až humoreska. Ale abych dal plnej kotel v hodnocení, něco mi v tom brání .. [80%] ()

Desmi

Paul Newman jako geniální podvodník se mi líbil moc. Scénář opravdu báječný. Herecké výkony od prvního do posledního herce také na jedničku s hvězdičkou. Ale není to film, na který bych se chtěl dívat znovu, není to nic co by ve vás zanechalo dojem. Není to film, který se ve vás usadí déle než hodinu po skončení. A proto "jen" 4 hvězdy. =) ()

JFlower

Pro mě první film, ve kterém oba herci hrají spolu a jsou tak mladí (vůbec jsem netušila, jací to byli fešáci). Scénář je super, ačkoliv děj odhadnutelný, tak mu to nic neodebírá na kráse. Možná v jednoduchosti příběhu, avšak roztomilém zpracování tkví ta úspěšnost. Famózně vymyšleno. ()

kacer4

Sto krát lepšie ako tie moderné filmy o podrazoch. Týka sa to hlavne Dannyho a jeho partie. Newman a Redford sú výborný, ale ešte viac sa mi páčil Shaw, ktorého som videl len v Srdečných postavách z Ruska. Záver bol samozrejme výborný, ale keby je to na mne, trochu by som ho zmenil... ()

Dino13

Vynikající film, nad jehož parádním rozuzlením jsem byl po prvním zhlédnutí nadšený dlouho do noci a nemohl jsem usnout. Jsou filmy, které oceníme až když se na ně koukneme s odstupem času znova a vypozorujeme všechny detaily. The Sting je však filmem, na který si přejeme koukat stále poprvé a znova si zcela vychutnat nečekané rozuzlení, které skutečně nemá obdoby. Když k tomu přičteme skvělé herecké výkony a vůbec už samotné obsazení dvojice Newmana s Redfordem, dále úvodní skladbu, máme před sebou skvost světové kinematografie. 94% ()

Mejdzula

Naprosto famózní a k tomu ještě chytrá a humorná...no...označme to třeba pojmem "klasika", tak. Je fakt, že by se finále dalo asi vytušit, ale já to chtěl spolknout i s navijákem (nebo jak se to říká, já nevím), a tak jsem se vyleknul jak sviň! Asi se s tímto klenotem (zas divný slovo) asi ještě mnohokrát potkám... :) ()

SMilan

Ľutujem, že som film nevidel skôr, teraz mi všetky podobné žánrovky prídu ako slabý odvar. The Sting je naozaj jeden z tých klenotov, ktorý snáď ani nezostarne. Aj keď som tak nejak z útržkov asi vedel, o čo tu ide, zmastil som ho jedným dychom a okamžite udelil za 5. ()

JoeSO

Dlouho, dlouho jsem se na film chtěl podívat a dlouho, dlouho se mi to nedařilo. Ale Teď můžu říct: Konečně! Film má místo v TOP30 naprosto zasloužené, herecké výkony suprové, zápletka bezchybná, i když trošku naivní kafka. Jeden z filmů, které by měl vidět každý divák. Malinko jsem sice věděl, jak to všechno dopadne, díky Epizodě ze seriálu Podfukáři, ale i tak jsem na film koukal s radostí a s očekáváním. ()

unclejack

Určite ide o výnimočný film, ktorý však nesadne úplne každému. Z mojej strany by to chcelo trochu viac skúseností s filmami P. Newmana a hlavne vidieť Butcha Cassidyho a Sundance Kida, ale aj tak sa môžem aspoň pokúsiť o aký-taký popis filmu. Atmosféra fajnová, povedal by som dokonca, že lepšia než v De Palomvých Neúplatných, podfarbená svižnou hudbou Scotta Joplina. Príbeh sa nesie v podobne nadľahčenom duchu ako Joplinova najznámejšia skladba The Entertainer, ktorá uvádza a napokon aj uzatvára Hillov film. Od začiatku má snímka šmrnc a svojský šarm, ktorý dosahuje vrcholu kedykoľvek sa na plátne objaví modrooký Paul Newman - Robert Redford hral taktiež výborne, ale šarmantný podvodník a zdatný hráč kariet Gondorff v Newmanovom podaní je neprekonateľný. Scenár je autentický a zápletka vynaliezavá, nezdržujeme sa pri nejakých vysvetľovačkách a všetko odsýpa tak ako by malo. Nakoniec sa dopracujeme k zaujímavému rozuzleniu a to by divákovi k spokojnosti rozhodne stačiť malo. Nerobím si žiadne ilúzie o tom, že film vznikol hlavne ako príležitosť rozhorať herecký koncert Redford-Newman, ale Hillova taktika funguje a ja som sa po dobu filmu výborne bavil, takže nemá zmysel hľadať pod stolom ohorky z cigariet, radšej si budem užívať dobovú atmosféru v skúsenej réžii. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)