The Antarctic Octopus

Réžia:

Simon Zhao

Ruoxi Chen

Chrustyn odpad!

Čínský Asylum se vším všudy. Chobotnice někde na Antarktidě, likviduje partu Číňanů. Po všech směrech mizerné, směšné a neskutečně špatně vypadající. Jako bonus jsou u závěrečných titulků, záběry z natáčení, aby ta celková bizarnost, dostala pomyslnou třešničku na dort. ()

JASON_X

Podřadné lobotomizované scífko od čínských "assyláků" pro mentálně retardované tuponě. A nebo pro předpubertální děti, vyberte si. Já doufám v to druhé, protože děj je místy (skoro furt) tak monstrózně dementní, až mě to přímo metafyzicky děsilo; ovšem coby pohádku pro děti lze tenhle televizní výpotek s levnými triky vzít jakž takž na milost. A už vlastně ani pořádně nevím, o čem že to sakra bylo, snad něco o geneticky vytuněných antarktických superchobotnicích a nějaké diblíkovité blbce v kožené bundičce, nebo tak něco, džýzys. A sestřih z natáčení při závěrečných titulcích překvapivě ukazuje, že určitě nešlo o levný céčkový film. Nechápu. ()

Adramelech

Čínský film ozvláštněný slovenskými titulky. Nejprve jsem si ujasnil, co za tvora tam vlastně figuruje: anglicky octopus (řidčeji devilfish nebo jellyhead), latinsky octopus, novořecky χταπόδι, slovensky osmonoh nebo také chobotnica. Zvíře je to inteligentní a zajímavé, ale chutná jak umělá hmota. Hned na začátku vidíme, jaké problémy dokáže způsobit pěkná, ale rozmazlená ženská, zvláště ocitne-li se poprvé v Antarktidě a umane si, že chce vidět tučňáky. Na výzkumnné stanici pracuje další moc hezká Číňanka. Nevím, proč se takové holky stahují do Antarktidy, když by v se zemích s větší hustotou obyvatel a příznivějším klimatem mohly procházet po molu jako modelky. Žádnými dalšími přednostmi se však toto filmové dílo, určené spíše nenáročným divákům, nevyznačuje. Vlastně ještě ten kraken, jak ťuká do klávesnice počítače, nebyl tak úplně marný. Nenapsaly scénář náhodou inteligentní chobotnice? ()