Neal Brennan: Šíleně dobrý

Réžia:

Neal Brennan

Účinkujú:

Neal Brennan

Komik Neal Brennan se ve stand-upovém speciálu rozpovídá o kryptoměnách, vychloubání na internetu, komplimentech po sexu i o tom, jak úspěch souvisí s psychickým zdravím. (Netflix)

Necrotongue

Nejsem si tedy úplně jistý, jestli byl tento speciál přímo šíleně dobrý, za sebe ale mohu říct, že byl velmi povedený. Neala Brennana jsem až do dnešního setkání neznal, neměl jsem tedy tušení, do čeho jdu, ale musím konstatovat, že jsem byl velice příjemně překvapen. Neal Brennan byl nenásilně vtipný, celé jeho vystoupení probíhalo v naprostém klidu a pohodě a jeho myšlenkové pochody mě dokázaly mocně pobavit. Jasně, neřval jsem po celou dobu smíchy, ale moc jsem si to užíval a má bránice si přišla na své. / Poučení: "Ženský orgasmus je jako Uber." Tak tohle jsem až do dnešního dne nikdy neslyšel:-D ()

Devadesát Dva

"No cocaine, no therapy." Líbí se mi Nealovy nástupy, žádný "hello, thank you, how are you" ale rovnou k věci. 'Crazy Good' je o poznání svižnější a humornější, než 'Blocks', taky protože Neal nenápadně zmíní, že je na tom mentálně lépe, což ale může stejně jako při sexu být někdy "you fuck like poor or fuck like father left me quite bit of money". Jako člověk, co v minulém standupu ukázal i footage toho, o co vše se v rámci mental heath pokoušel, je vždy uplifting vidět někoho, kdo se na to dívá, jak to je. Celý standup je standartnější, nejdřív si dělá srandu z influencerů, pak z náboženství, z toho jak se dnes každý ohání traumatem, jakoby to byl "pocit dne", aby pak přešel do delšího segmentu, kde rozebírá, jak všichni, co někam něco posunuli, včetně atletů, vědců, spisovatelů, rapperů, byli a jsou vlastně mentálně narušení (a následně to demonstruje na malých nevinných příkladech, třeba, že Tiger Woods byl lepší hráč golfu, když během hraní současně píchal všechny ty ženský). Takže vlastně, možná to, že je váš život na nic, nebo v něčem špatně, je vlastně možnost, znamení, impuls, že z toho může vzejít i něco dobrého, velikého. ()