Náš svět plný života

• Veľká Británia Our Living World (viac)
všetky plagáty

Úžasný přírodopisný seriál o inteligenci, vynalézavosti a vzájemném propojení života na naší planetě, který namluvila Cate Blanchett. (Netflix)

doriana.g

Náš svět plný života uvidí jen ti, co s tím průserem nemůžou nic udělat. Jen se rozněžní a dají si další epizodu Prstenů. Oni se totiž sice snaží, třídí odpad a moc se nemnoží, ale proti Africe a Asii nic nezmůžou. Až nás bude 14 mld, což je za rohem, logicky se kvůli vodě/náboženství vzájemně vyhladíme. Smutné je, že za to zaplatí i celý Náš svět plný života.  Ale třeba si to AI spočítá. Že náš svět je víc, než ti ubožáci, co se jen množí a světu škodí 😎 ()

Motinski

Nádhera. Pre labužníkov do prírodovedných dokumentov pôjde o slasť pre oči. 90% záberov je ako vystrihnutých z promo materiálov na 4K televízory. Obsahovo silné ako nenútena výučba o fungovaní rovnováhy v prírode a 4 epizódy sú naozaj jednoduché sústo aj pre tých čo podobné veci nevyhladávaju. Hlavné tým odporúčam, keď sa nechcú trápiť s rozsiahlejšími sériami. Toto je svojim spôsobom meditatívny zážitok ktorý v kľude zhltnete na jeden šup pri večernom relaxe v posteli. ()

mark9th

Netflix is much better in production of documentaries than movies. This one really catches your eyes with its visuals and narrative. Truly a must-see if you're a fan. And if you're not, make yourself a favour and learn something about our planet and life on it. 10/10 ()

maxs

Tady není o čem. Fenomenální dílo, které má ambici konkurovat titánovi přírodopisné tvorby, britské BBC Earth s Davide Attenboroughem v hlavních rolích. Oproti sériím Planet Earth bych řekl, že nevidíme tolik unikátních a dechberoucích záběrů divoké přírody a vzácných živočichů (i když ještěrka bojující s tornádem je epický záběr), přesto jsou záběry divoké přírody úžasné a seriál je podstatně propojenější, komplexnější a celistvější, než u zmíněné konkurence (i když je pro mě opravdu obtížné tyto seriály srovnávat). Zachycuje provázanost jednotlivých složek života vzájemně i jejich vazby a dopady na životy naše. Není přehnaně alarmistický (všechno je ztraceno), přesto i apeluje, i nabízí řešení současné situace. S dabingem velmi vhodné i pro děti. Za mě srdcovka a není o čem. 5/5* ()