Náš svět plný života

• Veľká Británia Our Living World (viac)
všetky plagáty

Úžasný přírodopisný seriál o inteligenci, vynalézavosti a vzájemném propojení života na naší planetě, který namluvila Cate Blanchett. (Netflix)

mark9th

Netflix is much better in production of documentaries than movies. This one really catches your eyes with its visuals and narrative. Truly a must-see if you're a fan. And if you're not, make yourself a favour and learn something about our planet and life on it. 10/10 ()

maxs

Tady není o čem. Fenomenální dílo, které má ambici konkurovat titánovi přírodopisné tvorby, britské BBC Earth s Davide Attenboroughem v hlavních rolích. Oproti sériím Planet Earth bych řekl, že nevidíme tolik unikátních a dechberoucích záběrů divoké přírody a vzácných živočichů (i když ještěrka bojující s tornádem je epický záběr), přesto jsou záběry divoké přírody úžasné a seriál je podstatně propojenější, komplexnější a celistvější, než u zmíněné konkurence (i když je pro mě opravdu obtížné tyto seriály srovnávat). Zachycuje provázanost jednotlivých složek života vzájemně i jejich vazby a dopady na životy naše. Není přehnaně alarmistický (všechno je ztraceno), přesto i apeluje, i nabízí řešení současné situace. S dabingem velmi vhodné i pro děti. Za mě srdcovka a není o čem. 5/5* ()

doriana.g

Náš svět plný života uvidí jen ti, co s tím průserem nemůžou nic udělat. Jen se rozněžní a dají si další epizodu Prstenů. Oni se totiž sice snaží, třídí odpad a moc se nemnoží, ale proti Africe a Asii nic nezmůžou. Až nás bude 14 mld, což je za rohem, logicky se kvůli vodě/náboženství vzájemně vyhladíme. Smutné je, že za to zaplatí i celý Náš svět plný života.  Ale třeba si to AI spočítá. Že náš svět je víc, než ti ubožáci, co se jen množí a světu škodí 😎 ()

Motinski

Nádhera. Pre labužníkov do prírodovedných dokumentov pôjde o slasť pre oči. 90% záberov je ako vystrihnutých z promo materiálov na 4K televízory. Obsahovo silné ako nenútena výučba o fungovaní rovnováhy v prírode a 4 epizódy sú naozaj jednoduché sústo aj pre tých čo podobné veci nevyhladávaju. Hlavné tým odporúčam, keď sa nechcú trápiť s rozsiahlejšími sériami. Toto je svojim spôsobom meditatívny zážitok ktorý v kľude zhltnete na jeden šup pri večernom relaxe v posteli. ()