Běsy podle Grimmů

• Japonsko The Grimm Variations (viac)
Animovaný / Fantasy / Dráma / Horor / Mysteriózny
Japonsko, 2024, 4 h 12 min (Minutáž: 32–47 min)

Predloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Scenár:

Mičiko Jokote

Misato Fukuen, Tacuhisa Suzuki, Kendži Nodžima, Daisuke Namikawa, Marija Ise, Akio Ócuka, Ajana Taketacu, Ajano Hamaguči, Čika Anzai, Hajato Fudžii (viac)

Antologie šesti příběhů s ponurou zápletkou, které odhalují temnou stránku lidské touhy. Podle klasických pohádek bratří Grimmů. (Netflix)

Recenzie používateľa Andy.222 k tomuto seriálu (5)

Popelka (2024) (E01)

Celkem něčekaně převrácená popelka aneb co když macecha se sestrami nejsou vlastně tak zlé. Nechci úplně spoilerovat, ale už po prvních pár minutách, když vám začnou naznačovat, že tu něco nesedí začněte být opravdu zvědaví jak tohle dopadne. Závěr by mohl mít přece jen trochu větší šťávu a musíte trochu přivírat oči neb by to tahle snadno všechno asi neprocházelo, ale pointa příběhu není špatná a rozhodně díl navnadil na zbytek série. ()

Červená Karkulka (2024) (E02)

Tohle bylo docela zklamání. Nejspíše i vzhledem ke stopáži až příliš předvídatelné a přímočaré. Navíc ani nijak zvlášť originální. Že Karkulka nemusí být vždycky bezbranné děvčátko? Come on, kolikrát to už tady bylo? ()

Jeníček a Mařenka (2024) (E03)

Rozhodně zajímavější než červená karkulka a o něco méně, než Popelka. Opět je hned od začátku cítit, že je tu něco špatně a vy zvědavě čekáte až se dozvíte jak to tedy celé je. Tvůrci by si mohli trochu více pohrát s napětím či foreshadowingem, ale i tak bych řekl, že pointa nebyla nejhorší. ()

Jak skřítkové šili boty (2024) (E04)

Nestydím se to přiznat, ale nepochopil jsem, co se mi autor snažil tímto příběhem říct. Nenudil jsem se, ale ke konci jsem se začal ztrácet v tom co se děje, kde a ještě zoufaleji jsem tápal v tom proč. Byl to jen sen umírajícho muže? Byl to trest od skřítka nebo nějaká snaha pana N poučit? Bohužel jsem na to nepřišel, ale třeba budete mít více štěstí. ()

Brémští muzikanti (2024) (E05)

Byli to Brémští muzikanti nebo ne? No byly tu "zvířátka" a byli tu bandité. Jinou spojitost tu úplně nevidím, ale za to to nebyla vůbec špatná variace na western, která i vzhledem ke krátké stopáži krásně odsýpala a bavila. ()