Emotivní drama inspirované skutečnými událostmi, ve kterém se mladá Švédka z kmene Sámů pustí do pátrání po vrahovi, aby si s ním srovnala účty. (Netflix)

Hapretor

Za malé sobíky * navíc. Nechutné, drsné, lidé jsou svině ... ale i krásné, dojemné a i dokonce poučné ... příroda je mocná a krásná ... doteď jsem netušil, že existuje nějaký Sámský jazyk ... doteď jsem netušil, že pěstování sobů je vlastně i poslání a životní styl - odkaz po generace ... předávání ...ehm "žezla" ... nebo v tomto případě - předávání uřízlého ucha - fuj ... to je ale blbý "folklor". ()

Arsenal83

Presne ako píše český názov, film sa výrazne divákovi odcudzuje. Chce ukázať všetko, širokú spleť, laponské chladno aj krimi, pochmúrnosť medzi domorodcami s deprimujúcou drsnosťou, diskriminujúcich belochov a pocity zadosťučinenia, no hoci všetko toto ukáže, tak v celkovom obraze neukáže nič. Dráma, po ktorej už pred saním nebudete počítať ovečky, ale soby. ()

Malarkey

Není to poprvé, co Skandinávci otevírají Sámská témata. A mně se to líbí. Zase je to jiný pohled na věc. Jiný pohled na skandinávský svět, který u polárního kruhu řeší témata, o kterých nemáme ani ponětí. Sice nečekejte žádný filmařský zázrak, ale vzhled do života Sámů s příchutí detektivky je to fajn. ()

quido_zidle

Kdo psal popisek k tomuto filmu by zasloužil minimálně vytahat za uši. Díky němu očekáváte něco úplně jiného než dostanete (a i to myslím je za nízkým hodnocením zde). Za mě překvapivě dobrý film, vše bylo totiž uvěřitelné a "ze života". Hlavní hrdinka není superstrong lesba, klišé je minimálně, film se nesnaží bojovat za práva žádné menšiny, dialogy byly uvěřitelné a do děje zapadající, no a dezoláty mají vidím i ve Švédsku. Bonusy jsou krásné záběry severské přírody. Co bych za to dal kdyby čeští filmaři dokázali točit podobné snímky (čest výjimkám např. ještě o dva levely lepší Pustina atd) ()

mark9th

Too slow and way too "undercook". There is no start to anything really, mostly empty talks about deer situation and uhmm doing something and not doing anything about it. I mean, there was really nothing to observe or appreciate besides nice winter scenery and.... yeah, that's it. The end is weird as fuck. Same as the whole movie. That poster is so far from the truth as it can be, don't pay attention to it. Same goes for a movie description, all wrong and lies, there is no murder case. Instead, the movie here is a one big boring crime scene. Actually, I have a feeling that it was specially targeted for Nordic countries. I think, they will understand its message better than me. ()

• Švédsky webový magazín Moviezine pochváli herecké výkony: "Oskal je impozantná v úlohe silnej a nebojácnej dospelej hlavnej hrdinky. Risten-Alida Siri Skum je v role dievčenskej Elsy senzačne expresívna. Martin Wallström jednoznačne ukázal, že dokáže hrať postavy s nebezpečnou stránkou. Tí by si zaslúžili aj ceny a všetci ostatní sú tiež obrovsky vierohodní." (Arsenal83)
  • Natáčalo sa na jar 2023 vo Vittangi a Soppero (Laponsko). (Arsenal83)