Stezka Českem

Česko, 2024, 27 min

Scenár:

Ivana Lokajová

Miroslav Vladyka (sprievodca)

Mirek Vladyka se v dokumentární sérii vydává na severní část Stezky Českem vedoucí z nejzápadnějšího bodu republiky k východnímu. V pěti etapách, které už má za sebou, ušel více než 580 kilometrů. Vydává se na šestou z Velkého Poříčí do Králík. Je dlouhá 92 kilometrů a čeká ho 2200 metrů stoupání a 2000 metrů klesání. „V plánu mám opět koukat kolem sebe, do historie našeho národa, ale i do nebe a do sebe,“ těší se poutník Mirek Vladyka s tím, že v krajině Orlických hor je rozhodně za čím se ohlédnout. (Česká televize)

rakovnik

Na nový díl jsem se těšil a užil si jej. Mnohá místa jsme také navštívili, byť ne pěšky po stezce. Oceňuji zapojení hendikepovaných turistů. Konečně jsme se rozhodli instalovat prezentovanou aplikaci, ale po zhlédnutí hrůzných recenzí jsme od toho upustili. Škoda. ()

Anianna

Některá místa znám, o to víc mě díl potěšil. Řekla bych, až dojal. Neratov, Bartošovice... A do toho ta majestátní skladba Victory Thomase Bergersena! No, co víc říct? https://www.youtube.com/watch?v=Qtuj8mpoZHA&ab_channel=Zyronic ()

jungewolf

Musím pochválit autory za velmi příhodně vybranou hudbu, a to už od 1.dílu. Neratov - místo, co se(díky Bohu)probudilo k životu ... . ***6.díl je na webu Č.televize : ČT 2, čtvrtek 11.4.2024, 21 h . ()

Marze

Orlické hory české i Bystrické na polské straně mám dobře prochozené ve všech ročních obdobích. Do Mladkova jsme jezdili na fotbalová soustředění, či jednou jsme hory přešli na běžkách za pět dní v teplotách 15 stupňů pod nulou. Ke shlédnutí na  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15670635477-stezka-ceskem/423235100081006/ ()