Stezka Českem

Česko, 2024, 4 h 27 min (Minutáž: 26–27 min)

Scenár:

Ivana Lokajová

Miroslav Vladyka (sprievodca)

Mirek Vladyka v desetidílném cyklu cestopisných dokumentů o nové subkultuře „stezkařů“, osobní svobodě, krajině, historii, lidech, setkávání, poznávání a sebepoznání během putování, představí severní trasu unikátní Stezky Českem. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (9)

Z Krásné na Klínovec (2024) (E01)

Hezký dokument o naší krajině a osudech lidí a míst v ní. Mirek s batohem na zádech je příjemným průvodcem po místech, která jinak spíše míjíme. Nejzápadnější část Čech trochu znám, některá místa bych rád navštívil. ()

Krušné hory (2024) (E02)

Také postupně poznáváme krásy Krušnohoří. Některá místa jsme navštívili, jiná určitě navštívíme. Na cestě ještě doporučujeme Lesnou. Jinak jak je vidět z fotografie v galerii, romantika v kádi bere při natáčení za své. ()

České Švýcarsko a Lužické hory (2024) (E03)

České Švýcarsko máme roky v plánu, bohužel po požáru stále neumíme vyhledat relevantní informace, kde je otevřeno a kde zavřeno. Lužické hory také poněkud opomíjíme, ale snad někdy návštěvou poctíme. Jinak seriál začal kvůli reklamám téměř o 5 minut později a než jsem dopsal tento krátký komentář, vyskočilo na mě asi 7 bannerů. ()

Jizerské hory a Krkonoše (2024) (E04)

Krkonošskou část znám, Jizerky teprve hodlám poznat. Příjemný a pohodový díl, který láká na cesty. ()

Adršpach a Broumovsko (2024) (E05)

Na seriál jsem se těšil a dnešní díl mě pohladil na duši. Krásné záběry úžasné krajiny pískovcových skal lákají k návštěvě. Bohužel jak bylo řečeno, některá místa lákají až tolik lidí, že je lepší se jim vyhnout. ()

Orlické hory (2024) (E06)

Na nový díl jsem se těšil a užil si jej. Mnohá místa jsme také navštívili, byť ne pěšky po stezce. Oceňuji zapojení hendikepovaných turistů. Konečně jsme se rozhodli instalovat prezentovanou aplikaci, ale po zhlédnutí hrůzných recenzí jsme od toho upustili. Škoda. ()

Z Králíků do Bílé Vody (2024) (E07)

Zapomenutý kout naší země. Ideální pro duševní očistu. Zelené hory, liduprázná krajina, pitné prameny, památky na doby dávno i nedávno minulé. A také dobří lidé. ()

Jeseníky (2024) (E08)

Počasí věru horské, což znemožnilo nádherné výhledy, jež z Jeseníků znám. Kus jsem jich prošel. Proto mě potěšili Šerák, Červenohorské sedlo i Praděd. Dál jsem se nedostal, tak děkuji za ukázání pěkných míst mimo hlavní lákadla těchto hor. Jen mi dnes chyběl ten osobní vztah k cestě  - stezkaři či andělé stezky. ()

Podbeskydí (2024) (E09)

Tak jak se vám líbila rovina? Mně moc. Krajina pod Beskydy sice není úplně úchvatná, ale ukázaná místa měla své genius loci. Dnešní díl byl opět více o lidech současných i dávno minulých, o to větší osobní kouzlo mají. Když jsem ale viděl kopce nad Odrou, těším se do divočiny v příštím dílu. ()