Stezka Českem

Česko, 2024, 4 h 27 min (Minutáž: 26–27 min)

Scenár:

Ivana Lokajová

Miroslav Vladyka (sprievodca)

Mirek Vladyka v desetidílném cyklu cestopisných dokumentů o nové subkultuře „stezkařů“, osobní svobodě, krajině, historii, lidech, setkávání, poznávání a sebepoznání během putování, představí severní trasu unikátní Stezky Českem. (Česká televize)

Recenzie používateľa Pepi74 k tomuto seriálu (3)

Z Krásné na Klínovec (2024) (E01)

Jsou dobré dokumenty a pak dokumenty. Zámysl tvůrců stezky je zajímavý ale toto zpracování je hrozné. To už není nikdo v ČT kdo by složil nějakou podkresovou hudbu? Jako chápu - jede se na západ, tak tam prskneme Tenkrát na Západě. Ale to bylo tak otravný, že jsem to chtěl už už vypnout. Přijde mi to jako sednu ke gůglu napíšu písnička a západ a první co mě to vyplivne tak to tam prsknu. Taktéž je jasné, tak jako u všech filmů a dokumentů je to, že pokud se jedná o pohraničí, tak začíná historie rokem 1945 a zlými Čechy a ubohými vyhnanci. ()

Krušné hory (2024) (E02)

Problém je, že většina lidí hodnotí v tomto seriálu přírodu a ne zpracování. Ano příroda krásná. Zpracování max na dvě a to jen kvůli Vladykovi. ()

České Švýcarsko a Lužické hory (2024) (E03)

Krajina je krásná a ocenil jsem méně prndání s lidma. Ale zase - stále je to vypíchávání dvou třech míst na tak dlouhé trase, kde je opravdu co vidět. ()