Butchers Book Two: Raghorn

• USA Butchers Book Two: Raghorn

Při autonehodě se oběti dostanou do rukou brutálních kanibalů, kteří je hodlají rozsekat na jídlo. (JasonCZ)

darkrobyk

Jednička mě bavila, tohle moc ne. Krásné lesy jsou na filmu téměř to nejlepší. Takže nevyvážená a podivná čtveřice únosců má v autě dívku...hm...než tedy sundá pytel z hlavy. Možný spoiler: Ale OK, byť jsem měl zato, že androgyni letěli v 70. letech, mně to nevadilo. Vadilo mi, jak je film utahanej. Tak užvaněnýho psychopata by opravdu pohledal, na zabití. Dvojice magorů se tedy rozhodne únoscům zatopit, ovšem ne vše se vyvíjí podle plánu. Pěkná byla scéna s jelenem, i když střet samotný vidět není. Tím to asi končí. Pokud mi u jedničky absence výživného gore nechyběla, tak tady bych ho pro změnu uvítal. Krev sice teče proudem, ale nedojde ani na střeva ven a gumový penis to nezachrání. Všechny postavy jsou šílený huby a snaží se, aby divákovi byl jejich osud lhostejný. Slabé. ()

ricci.s

Voľné pokračovanie slabšieho hixploitation Butchers z roku 2020, ktoré je obsahovo veľmi podobné. Akurát s tým rozdielom, že režisér konečne nabral odvahu, takže komu sa páčila jednotka, tu už bude v siedmom nebi. Hlavní hrdinovia majú autonehodu a ocitnú sa v pazúroch psychopatického vidláka a jeho mutantského sluhu. Tentokrát však nie sú až takí nevinní, uniesli totiž pipinku, za ktorú žiadajú výkupné. Bol som zvedavý, ako vyzerá, keďže mala dlho predlho vrece na hlave... a musím uznať, že režisér má zmysel pre humor. Už od úvodných minút som tušil, že sa mi to bude páčiť. Síce mi hlavný vidlák žral nervy, lebo nie a nie aby zavrel klapačku, ale gore je vynikajúce. Minimálne na 3-4 scény si budem ešte nejakú dobu pamätať – najmä týmto rapídnym zlepšením sa film odlišuje od prvej časti, kde bolo takmer všetko mimo záber. Záver je možno nedotiahnutý, ale zase chápem, že režisér si nechal otvorené dvierka pre pokračovanie. Objektívne za 3, hviezdu prihodím za prekvapivé zlepšenie a oživenie subžánru, ktorý sa tu už pár rokov neobjavil. ()

*CARNIFEX*

Partia idiotov zrazí jeleňa, skončia niekde v piči v Karpatoch, kde narazia na hrdloreza s retardom, ktorí sa s nimi nemajú záujem maznať. Butchers dvojka, je návrat k starým hixploitation snímkom, a teda o strete dvoch kultúr, mestskej - s vidlákovom. Napodiv, nedá sa povedať, že by bol tento počin až taká katastrofa, poteší najmä vizuálny nádych, ktorý dodáva snímku ten správny "dirty look" plný špiny. Je to amatérska kokotina, netreba čakať žiadny dej, ani logiku v príbehu či sympatické postavy, pričom gore, ktoré by to celé malo držať tak nejak nad vodou a dodať snímku tohto subžánru ten správny punc, nie vždy spraví taký dojem, ako by sa žiadalo, no možno dve-3 scény vyslovene špatné veru nie sú. Ja prekvapím, a dám tretiu, inak objektívne skôr na dve. ()

TheEvilTwin odpad!

Levná fejková krev, trapné laciné gore a ještě hůře působící celkový dojem z filmu. By mě teda zajímalo, kde tady kolegové viděli těch "pár kvalitních scén", já tedy nenašel kromě hromady odfláknutých mord ani jednu zajímavou či vizuálně uspokojivou. Neskutečný brak. ()

EvilPhoEniX

Škoda ta éra kvalitních hixplo/explo je bohužel nenávratně pryč a jsem rád, že jsem ji zastihl zrovna v mém hororovém rozkvětu. Butchers je lacinné spíš céčko než béčko, které se sice snaží vzdát hold lepším kouskům klasickými proprietami, ale nestačí to. Máme tu dva bratry, kde jeden je Hillbilly jak vyšitý ( tu musím uznat, že ten chlap slizského vidláka hrál výborně a je na filmu asi to nejlepší) a jeho brácha je klasický inbreed Hromotluk. Po srážce s jelenem uvíznou 3 nesympatičtí hrdinové ( kteří bohužel neumí vůbec hrát) a v kufru mají hmm svázanou Transku ??? !!! :D a samozřejmě si zkříží cesty s našimi vidláky. Má to celkem sympatický dirty look, ale je tu strašně málo postav na porážku a celkově tu chybí vynalézavost smrtí a gore. Je tu sice jedno nepříjemné uříznutí penisu a jedna na půl rozstřelená hlava, ale tím to končí. Žádný znásilnění, žádná pořádná porcovačka( proč je na plakáté tak pěknéj sekáček, když ho ani nevyužijou?) a kanibalismus je tu jen načtrnut, takže o to nejlepší jsme bohužel ochuzeni. Dalo se na to koukat, ale když si vzpomenu na filmy 15 let zpět, tak je to fakt bída. To je proboha tak těžké natočit áčkovéj Rape and Revenge fucking hell. 4/10. ()