Rozhovor dekády

• Veľká Británia Scoop

Jak se ženám z pořadu Newsnight podařilo vyzpovídat britského prince Andrewa? Pohled na jeden osudový rozhovor podle skutečných událostí. (Netflix)

Malarkey

Je to přesně to, co si pod tím představíte – příběh rozhovoru, který na britských ostrovech opravdu může být považován jako rozhovor dekády. Takže jednoznačně anglické téma a pro ostatní spíš zajímavý pohled na žurnalistiku a jednu dobře odvedenou práci. Ale bez napětí a nijak zásadních hereckých výkonů. ()

rikitiki

Zbytečně dlouhé, na to, že se opravdu jen popisuje zákulisí jednoho rozhovoru, který byl zajímavý, ale pro UK učítě mnohem víc než pro nás. Protože co nám koneckonců po nějakém princi,  který není nejbystřejším modrokrevníkem ani v rámci rodiny. Není důvod prince litovat, ale nebyl jediný, kdo se svezl. ()

BOURQUE

Režisér P. Martin sa snaží inšpirovať filmom Frost/Nixon, prípadne je tu vidieť nejaké prvky zo snímok ako Spotlight či She Said. Tvorca sa snaží rozbaliť príbeh postupne a zo všetkých strán zapôsobiť na diváka, ale akoby hmotnosť a vážnosť tematiky presiahli jeho možnosti. Finálny rozhovor, ktorý by mal byť vyvrcholením filmu, je pomerne slabý a neobsahuje ani jeden výraznejší moment. Na tom Bohužiaľ nič nezmení ani pomerne slušný „girl power“. Rozhovor dekády nevypadá ako skutočný „rozhovor dekády“. Čisto z filmového hľadiska (nie z hľadiska true based-príbehu) dva hviezdičky. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Janek

Extra nízké hodnocení určitě neodpovídá, je to fajn rekonstrukce, jen chybí to napětí, které měl třeba Frost vs. Nixon. Samozřejmě pro ty, kteří celkem čerstvou kauzu znají tam a zpátky, tak Scoop nepřináší nic nového. Uvidíme co Prime Amazon verze s Michaelem Sheenem, jestli se víc pošťourá ve vztazích Epstein/Andrew. Více v podcastu Platformers ()

Spiker01

Na film jsem byl celkem zvědavý, jelikož jako fanoušek seriálu Koruna mám rád tyto příběhy z královské rodiny a seriál se této kontroverzi v podstatě nevěnoval. Tak nějak jsem očekával podobný průběh jako Frost vs. Nixon, ovšem na to mě zřejmě svedl jen český název (Scoop/Sólokapr mi teda přijde ještě debilnější než Rozhovor dekády, leč je přesnější). Z filmu je patrné, že účel byl film vystavit jako velký novinářský úspěch (některé patetické scény budiž důkazem), ideálně z ženského pohledu - my jsme ty ženy, které odhalily dalšího prasáka a uvrhly jej v nemilost. Všichni takoví by samozřejmě měli být po zásluze potrestáni, leč tuhle rovinu jsem příliš nevnímal a chtěl jsem spíš nasát okolnosti, které rezonovaly společností v tehdejší době. Ač se nejedná o žádný master-class, na který si za rok vzpomeneme mezi nejlepšími filmy, přijde mi to hodnocení až příliš přísné a zapříčiněné patrně i tím, že jde o Netflix originál. Ale za mě mohu opatrně doporučit. ()