Prostredníctvom hlavnej postavy, vojnového fotografa Juraja Mravca, ktorý dokumentuje udalosti na Ukrajine už od roku 2014, sledujeme najväčší vojnový konflikt v 21. storočí. Hlavný hrdina sa s kamerou vyberá na Ukrajinu ráno 24.2.2022, hneď potom ako sa dozvie, že sa začala vojna, s cieľom zachytiť prostredníctvom filmu a fotografie, situáciu v krajine, ktorú plnou silou napadla Ruská federácia. Vzniká autentická mozaika mikropríbehov a tragédií rôznych ľudí, ktorých fotograf stretol na svojich cestách Ukrajinou. (RTVS)

Autogram

Keď všetci Ukrajinci unikali na západ, vojnový reportér Juraj Mravec cestoval opačne. Cesta do Kijiva v prvých dňoch vojny mu trvala 7 dní a prístup bol iba z juhu. Nesledujeme vojakov a frontové udalosti, ale obyčajných ľudí a ich prežívanie vojny. Bez ľudí ako takíto odvážni reportéri by sme o vojne vedeli veľké hovno a boli by sme odkázaní len na debilné kecy politikov, ktorých teda na tom dezorientovanom Slovensku máme... –––– Keby tu boli ľudia, tak neprežijú. Preto je Putin čurák (orig. хуй). Ďakujem. –––– Kúpeme sa tam. Bomby padajú hneď vedľa. Len nech netrafia nás. –––– Nebýva zvykom, že armáda ukazuje novinárom telá svojich mŕtvych vojakov. Znižuje to morálku. –––– U toho maniaka Putina plány siahajú omnoho ďalej ako na Ukrajinu. ... lebo tretia svetová de facto už začala. ()