Přišlo jaro. Je to vidět nejen na okolí našeho domu, ale i na vztazích jeho obyvatel. Jako by je posouvalo buď blíž k sobě, nebo proti sobě. Tak například Slávek Kefurt, chlapec, kterému se líbí každé pěkné děvče, je podivnou hrou náhody přitahován k Evě Klimtové. Je to tak trochu "nerudná šedivka", jak se o ní vyjadřuje. Ale i Eva začíná měnit svůj názor na lehkomyslného Slávka. (TV JOJ)

javlapippi

"Hrbatej nejsem, příspěvky mám zaplacený." Stredobodom sú tentoraz zamestnanci metra Hanzlík s Kolářovou, ktorí sa najprv kontaktujú zo zištných dôvodov vylepšovania kádrových profilov a svedčenia pred komisiami. "To tě celý napadlo jako organizaci nebo jako ženskou?" V slnečný prvomájový deň hneď po sprievode, do ktorého sa radostne vyberie celý panelák, to medzi nimi nad špekáčkom na stojáka začne iskriť. "To chceš do čtyřiceti bejt svazáckou funkcionářkou?!" Čo sa ostatných susedov týče, tak staviteľovi Vinklářovi idú rezať oči, zametačovi Menšíkovi sa nechce do televizie, mladomanželka Maciuchová si zašla na pedikúru, Šulcová ma nedoriešené veci s umelcom Munzarom a dôchodci Růžek a Filipovský chytajú presťahovalecký lokálpatriotizmus. "Přece si nenechám vod takovýdleho vejtahy s andulkama prskat do píva?!" Vtipná a jarne farebná epizóda. Štyri mávatká za svetový mier. ()

dyfur

......tak Jaromír Hanzlík pomaly prestáva myslieť tým čo má medzi nohami...a začina s D.K. vzťah...hádam ho tie trápne reči uý nadobro prejdú.... no a zábery z  1.mája v tejto časti....... ()

Padme_Anakin

První jaro v Brixiho ulici, třešně i tulipány krásně kvetou a Jaromír Hanzlík jako pochybnej element zkouší zapůsobit (kladně) na otřesně obrýlenou Danielu Kolářovou, no a sledovat tenhle filmový pár mě asi nikdy neomrzí, chemie mezi nimi je nádherná, ladí jim to spolu, navíc tedy měli moc hezky napsané dialogy, zábavné, vtipné, úsměvné, prostě milý díl.. ()

sator

Panc (Josef Vinklář) se odhodlává navštívit očaře a dozvídá se že má šedý zákal, přesto že ho lékař uklidňuje že se to operací spraví, je vyděšený. Ottu Pilicha (Vladimír Menšík), zaměstnance Čištění města, přihlásila jeho žena  do televizní soutěže Deset stupňů ke zlaté, což  on odmítá.  Slávek  (Jaromír Hanzlík), pracovník údržby metra chce pracovat na montážích po světě a zkouší to přes funkcionářku SSM Evu (Daniela Kolářová), kvůli polepšení kádrových materiálů. Ta tuto hru jako necharakterní tvrdě odmítá, ale vzápětí mu nabídne aby předstíral roli otce pro kamarádku Janu ( Lenka Kořínková), která má jít před interrupční komisi. Všichni obyvatelé ulice Brixiho, jdou jako jeden muž do prvomájového průvodu provolávat slávu KSČ. Slávek  zve na rande Evu, což překvapí nejen ji ale i jeho samotného. ()

• Slávek (Jaromír Hanzlík) si dělá legraci ze svého vozu Škoda Octavia, vyráběného v letech 1959–1971, že je to veterán-junior. Taková kategorie neexistuje, ale veteránem se vůz může stát až po 30 letech od data výroby vozu. V tomto případě, pokud by byl vůz z roku 1959, by to bylo v roce 1989. (sator)