Americký sci-fi snímek natočil režisér Nicholas Meyer podle literární předlohy Karla Alexandera. H. G. Wells právě uvádí do provozu svůj geniální vynález, stroj času. Zároveň se dozvídá, že jeden z jeho známých je policií hledaný Jack Rozparovač. Pod jeho rukou právě skonala další prostitutka na ulici a pachatel musí neprodleně uprchnout. Využije k tomu nový stroj času a poskočí do roku 1970. Herbert se vydá za ním, aby napravil škody a prověřil možnosti vynálezu. U bankovní přepážky potkává velmi sympatickou "úřednici", která je dojata jeho staromódními způsoby a podivným šviháckým oblečením. Není však čas na lásku, neboť Jack Rozparovač touží po nové krvi... (oficiálny text distribútora)

A.L.E.S.

Jde o poměrně nenápadný sci-fi snímek, který byl natočen podle knihy spisovatele o spisovateli. Kromě McDowella mě ale zaujala i role Davida Warnera jakožto Jacka Rozparovače, který se velmi rychle dokázal začlenit do budoucí společnosti než později příchozí H. G. Wells. Film na mě působí velice klidným dojmem, nedá se říct, že by v mých očích měl nějaké mouchy a děj je logicky uspořádaný. Jak divák později uvidí, k velkému výkonu není potřeba žádných výbuchů, sexy hereček, létajících lidí ani ultraúžasných trikových efektů. A přesto dokáže zaujmout. Především tím, že se lidstvo za celá léta nezměnilo, což je dokázáno tím, že Stevenson do naší doby, bohužel, zapadne lépe než jiný dobroděj. Opravdu jsme jako lidstvo ve všem tom násilí klesli tak hluboko? Přiznám se, že poslední dobou záměrně vyhledávám tento žánr podobného stáří, jelikož oproti dnešním nepůsobí tak přeumělkovaně. Proto nebudu rád, jestli někdo natočí remake. ()

*CARNIFEX*

Ako nápaditý snímok pre absolútne nudné popoludnie - budíš, ako film, ktorý by mal držať diváka v pozícii na ostrie noža - ťažko. Dalo sa, no zručný majster so správnou dávkou bakšišu by z tohto originálneho námetu spravil masaker, na ktorý by sa len tak ľahko nezabudlo. Takto za hodinu už nebudem vedieť o čom to bolo ... ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// PLUS: McDowella jsem sice opět nepoznal, ale opět mě uchvátil, Warner je děsivý záporák a Mary S. ve své druhé roli je okouzlující, nejvíc si ji samozřejmě spojím s Návratem do budoucnosti, obecně se mi tento žánr libí, film jsem si užíval a díky zasazení děje do budoucnosti, která je v době natočení snímku přítomností, ale pro dnešního diváka už minulostí :) si tvůrci nemuseli moc lámat hlavu s efekty, výprava je za mě v pořádku MÍNUS: myslím, že jsem film dříve neviděl, skoda, řekl bych že by mě pozitivně ovlivnil, zároveň škoda, že těchto adaptací není víc, zatím u mě vede Stroj času z roku 2002/// Shrnutí: Divák má až chuť se po tomhle filmu víc zajímat i dílo a odkaz H.G Wellse. Co když opravdu vynalezl stroj času a skutečně cestoval do budoucnosti a zpět do minulosti. Jak jinak by mohl to vše vědět a předpovědět? Film s touto teorií dokonale pracuje./// Celkem 77%/// ()

ClintEastwood

Jack Rozparovač v San Francisku roku 1979? Proč ne? Na konci 19. století, se britský vědec Wells, vydá strojem času, který sám sestrojil - do USA, aby zde dopadl brutálního vraha, utíkajícího před spravedlností do jiné doby. Zatímco mladý vědec se v jiném století rozkoukává poněkud dlouho a jeho vystupování působí naivně, až komicky, Jack Rozparovač se ve 20. století, plném násilí, cítí jako ryba ve vodě. Netrvá to dlouho a v San Francisku začíná řádit šílený vrah mladých žen. Čas po čase, je působivá a hlavně nesmírně zábavná sci-fi, s dobrým dějem, příjemnou hudbou a výbornými hereckými výkony, v čele s Malcolmem McDowellem, který si vědce Wellse opravdu užíval. Snímek, ke kterému se určitě vrátím. ()

filmmovier

Čas po čase je skvostný film s naprosto úchvatnou atmosférou, perfektními postavami, scénářem a skvělým propojením viktoriánského Londýna a současného San Franciska (čili mých dvou nejoblíbeněnších míst na světě a dokonce ve správných časech). Film je plný originálních, zajímavých a funkčních nápadů, všechno je promyšlené a propojení stroje času, Jacka Rozparovače a H.G.Wellse (něco na těch jeho vizích prostě bude) je samozřejmě naprosto bez diskuze perfektní. Podle mě asi méně známý sci-fi film, což je podle mě škoda, protože je zároveň i jeden z vůbec nejlepších a nejpromyšlenějších a i díky perfektnímu a v jistých směrech i překvapivému finále stojí za to. Opravdu jsem nečekal takovou pecku, ale ke skvostné podívané jistě přispěla i perfektní chemie mezi hlavní dvojkou (trojkou) a skvělá, originální režie. Na tohle se určitě ještě (nejednou) podívám. Na co se nepodívám, to je ten nový seriál, který podle tohoto filmu vzniká, Čas po čase je prostě naprosto dokonalý film po všech směrech, zábavný i napínavý, místy neočekávatelný a s perfektním tempem. Už jsem mluvil o hercích a atmosféře? 100%. ()

• Během výslechu H.G. Wellse (Malcolm McDowell) hodí policejní poručík Mitchell (Charles Cioffi) noviny na stůl. V dalším záběru je ale opět drží v ruce. (Pavlínka9)
  • Postava Amy Robbins byla pojmenována po druhé manželce skutečného H.G. Wellse, jehož životem je příběh filmu inspirován. (Pavlínka9)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner