Zlý americký sen

• Veľká Británia American Nightmare (viac)
Dokumentárny / Krimi / Mysteriózny
Veľká Británia, 2024, 2 h 15 min (Minutáž: 43–46 min)

V roce 2015 jim domů vtrhli únosci. Prožili si peklo, ale když se zmizelá žena objeví, policie má za to, že si všechno vymysleli. (Netflix)

jedna_vrana

V noci vtrhnú do vášho domu. Nikto vám neverí. Či ste okoliu, vyšetrovateľom, viac alebo menej sympatický, neriešite, len očakávate, že sa vás zastanú a polícia začne pátrať po páchateľovi. Lenže ani polícia vám neverí! Pokúšala som sa vžiť do situácie Denise a predstaviť si, čo zažila. Nedarilo sa mi to. Prebúdzal sa vo mne pocit, že nikdy, naozaj nikdy, sa nechcem ocitnúť v podobnej situácii. Čo všetko polícia zanedbala, aké predsudky a laxnosť ich postupu znamenali pre jeden pár - stav zúfalstva? Agent FBI, ktorý chodil s Andreou, sa podieľa na vyšetrovaní prípadu? Takéto „wau“ vám naservírujú počas vyšetrovania niekoľkokrát. ()

quido_zidle

Další důkaz, že Netflix dokumenty umí. Tentokrát není ani přepálená stopáž, klasické netflix balastní kecy taky zmizely, tři díly jsou akorát a každý z nich má "svůj příběh". Spoiler: To co mohlo vypadat jako prvoplánované "hollywoodské" vyprávění příběhu, bylo za mě naopak velmi trefné - jako divák si projdete přesně stejnými fázemi jako novináři/zúčastnění/pozorovatelé tohoto případu tehdy - tedy nejprve "On lže,  je vrah" pak "Ona lže, všechno si to vymyslela" až po "Ti dementi policajtský...". Jen je strašidelný, že nebýt jedné ušťourané policajtky, tak dodnes žijí s nálepkou Lháři a podvodníci...(a to je další důkaz proč je dobře, že byl zrušený trest smrti...) ()

klukluka

Dokument výbornej, kazila mi to jen Denise tím, kolik měla času, než se vždycky vymáčkla, plus jsem měl chuť jí představit nejnovější vynález, objeviteli nazývaný kapesník, aby ty slzy nemusela jednu po druhé donekonečna utírat holou rukou. Těch policejních sborů, který ať už v mým reálným, nebo diváckým životě působily dojmem spolku nejblbějších/ nejlínějších/ nejomezenějších/ nejpředpojatějších lidí na světě už jsem postupně zaregistroval několik, Police Department Vallejo mezi nimi ale bude mít už napořád svoje místo. Tenhle dokument si za rámeček nedáte, boys. ()

Hyperbolic

Gone Girl v reálu, anebo vlastně ne? Celý příběh se zdál od začátku přitažený za vlasy, po rozřešení to však dává smysl a je mi líto, té události a taky toho, že páru nikdo nevěřil. Ještěže tam kromě nic neřešících vyšetřovatelů byla i ta policistka, a únosce se dostal za mříže. ()

Warhorr

Očekával jsem trochu jiný případ. I Netflix se to tak snaží, hlavně v prvním díle, nastínit, že tady půjde o nějaké velké tajemno s mindfuckem v průběhu sledování, plus ještě do toho ten odkaz na Gone Girl. Jenže žádná velká záhada se nekoná a celé je to vlastně o tom, aby se poukázalo na nekalé praktiky policie, a to jak při výsleších, tak v průběhu samotného vyšetřování. Občas to připomíná jinou minisérii od Netflixu - Záznam doznání ( kterou určitě doporučuji ). No jediným štěstím asi je, že si dotyčný zapomněl někde v obýváku mobil a mohlo se to tak celé pohnout, jinak by to skončilo kdo ví jak. Špatný to určitě není, cílený i na ženy a na všechny, kteří se ocitnou v rukou policie a nebudou si chtít nechat srát na hlavu, když budou náhodu někdy v podobné situaci. Jen jsem čekal, že tentokrát dostanu něco jiného, ale v podstatě je to jen další případ, kdy se muži zákona snaží pošpinit obyčejné lidi, jen aby případ nějak uzavřeli. ()