Super Diva – Opera pro každého

• Portugalsko Super Diva - Ópera para Todos (viac)

Super Diva –  opera pro každého je televizní seriál vytvořený Catarinou Molderovou, který si klade za cíl oslovit jakékoliv publikum pomocí vlastního naprosto netradičního formátu, který spojuje dokument s hranou tvorbou. Každá epizoda objasňuje děj, postavy, obsah, klíčové momenty a největší hity operního díla, a to pomocí kreativních prvků a pomocí televizně natočených tzv. twitterových oper, tedy současných oper ve formátu krátkého filmu, nebo vstupů velkých operních hvězd, které se s námi podělí o své vize. Patří sem Antonio Pappano, Rolando Villázon, Magdaléna Kožená, Gaëlle Arquezová nebo Sonya Yoncheva. (Česká televize)

Marze

Shledl jsem prvni a šest dil na Ceske televizi o pulnoci. První díl vhodne pro milovniky hudby Mozarta, ktere je zde hodne. Šestý je o italském skladateli Vincenzo Bellinim a  italském žánru Belcanto. Jsou zde i dlouhé rozhovory se zpěváky. V závěru zazpívá Calasová, která žánr ve 20. století vzkřísila. ()

Anianna

První díl mě sice lákal na známé árie, ale v dokumentu je hodně mluveného slova. Rozhovor s oním tenoristou Rolandem o jeho začátcích mě nudil. Uvidím, jakým skladatelům budou věnovány další díly. Zatím hodnotím 3* ()