Červený Bedrník

• Veľká Británia The Scarlet Pimpernel
Veľká Británia, (1999–2000), 9 h (Minutáž: 90 min)

Predloha:

Emmuska Orczy (kniha)

Richard E. Grant, Julie Cox, Ron Donachie, Martin Shaw, David Fisher, Elizabeth McGovern, Zdeněk Srstka, Daniel Rous, Petra Špindlerová, James Callis (viac)

Recenzie používateľa Radiq k tomuto seriálu (6)

Červený bedrník (1999) (S01E01)

Úplně jsem u toho bedrnil. Vácav Bedrna by měl radost. Akorát z toho dabingu jsem moc nadšenej nebyl. Boris Rösner má dobrej hlas, ale k Richardu E. Grantovi mi moc nepasoval. Ale hlasů, které se mi nelíbily, tam bylo víc. Stejně jako obsazení některých rolí, např. ta jeho manželka byla taková... žhue (ano, právě jsem kvůli ní vymyslel nové slovo). Naopak Martin Shaw (známější spíš jako Doyle z Profesionálů), tomu ta role pěkně sedla. A taky démonický Robespierre (Ronan Vibert) byl solidní záporák. Jinak gilotiny si užijete jedna radost. A taky několika českých herců a hradů/zámků. Od 4. dílu už je to bez Šoveléna, což je škoda, ale zas proč tam násilně cpát postavu, která svou úlohu už vyčerpala, že. Ještě musím zmínit geniální hudební theme od Michala Pavlíčka, opravdu dokonalé. "Znám toho muže. Je to Sir Percy Blakeney. Princův přítel, po celé Evropě známý jako floutek a hejsek." ()

Nuda (2000) (S02E01)

viz. můj komentář zde. ()

Renomé (2000) (S02E03)

viz. můj komentář zde. ()