Recenzie používateľa Mire k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Fantastický dokument na ktorom je vidieť aká prekrásna je naša planéta, ktorú si tak usilovne ničíme. Za tie skvostné scenérie z hôr, púští, džunglí či z hlbín oceánu musím tvorcom vyseknúť obrovskú poklonu, pretože bežný smrteľník by ich nikdy v živote nemohol vidieť. Niekedy nechápem ako sa tvorcom podarilo natočiť také úchvatné zábery (čo je vlastne skoro celý dokument). Veľmi pekné sú aj ukážky života najrôznejších živočíchov a pri predátoroch aj lovu ich koristi. Celé to sprevádza nádherná hudba a komentár Vladimíra Fišera v českom dabingu. Najvydarenejšie časti boli pre mňa Hory, Sladkovodný svet, Púšte, Ľadové svety, Veľké planiny, Džungle či Lesy mierneho pásma. Nemôžem ešte nespomenúť jeden veľmi dojemný a smutný príbeh o ľadovom medveďovi, ktorý sa musel vyplaviť na číre more za potravou, pretože kvôli otepľovaniu nemal pevnú pôdu (ľad) pod nohami a keď sa po niekoľkých dňoch plávania dostal konečne na pevninu, vychudnutý, vyčerpaný a vyhladovaný na smrť sa zúfalo a neúspešne snažil uloviť mroža z veľkej smečky, čo sa mu nepodarilo a tak ostal odsúdený na smrť hladom :( U mňa jasných päť hviezdičiek, čo iné si ich zaslúži ak nie tento dokumentárny cyklus? ()

Season 2 (2016) (S02)

Keďže prvú sériu Planéty Zem som prvýkrát videl len nedávno, toto pokračovanie po desiatich rokoch mi padlo celkom vhod. Rovnaké plusy ako u jednotky - úchvatné zábery na prírodu, skvelé scénky so zvieratkami (honička hadov na leguána, levíc na žirafu, lákanie samičky šiatorníka na odpadky z mesta atď), pôsobivá hudba a perfektný komentár pána Attenborougha, ktorého je radosť počúvať. Zaujímavé sú aj denníky z natáčania každej epizódy, ktoré zobrazujú aké riziká museli tímy kameramanov podstupovať, aby nám mohli naservírovať takýto skvelý materiál. Jediný maličký mínus je už len to, že bolo nakrútených len šesť častí. S takým úchvatným vizuálom by som si ich rád pozrel aj viac :) Hodnotenie tu môže byť jedine maximálne. ()