Kryptotunel

• USA Bitconned

Dokument o skutečném zločinu, ve kterém tři muži na trhu s kryptoměnami podvodně vylákají z investorů miliony a pořádně si vyhodí z kopýtka. (Netflix)

MartinTerran

No jo a v takovém světě my to žijem! Nikdo si nic pořádně neověří a investuje. Bitcoin není krypto a krypto není Bitcoin, ale kdo tomu nevěnuje ani pár hodin studia, tak na to může doplatit. Dokument je zajímavý a konec vlastně dosti překvapivý, ale americké zákony neznám, ale asi to tam tak mají postavené. Mám ale hodnotit kvalitu dokumentu, informací je zde dost a jsou podané srozumitelně, doplňující záběry dobré, tempo i napětí zde je a čekáte jak to vlastně dopadne. Za mě tedy dobrá práce. Hodnocení: 86/100. ()

Reyer

Mám tak smíšené pocity. Emoce. Hněvu, vzteku, nenávisti a bezmoci. Dokument je zpracovány pěkně. Ale princip, že někdo s takovým podclovekem dělá dokumentární praci, mě rozčiluje. Samozřejmě chápu, že je to pro osvětu, aby lidi byli obezřetny kam svoje peníze investují. Ale štve mě, že takový člověk jede dál. Je to jako u nás v CR, položil jednu firmu, založí další apod.... takze člověk odpad, dokument pekny.... ()

Killbilly

Moc pěkný dokument dobře natočený. Na jednu stranu je to k pláči, na druhou stranu, pokud je někdo takový retard, že naposílá životní úspory prvnímu z*rdíkovi, který mu předloží nějaký leštěný prd, aniž by si pořádně ověřil legitimitu, možná mu to patří. Co si asi dost lidí nevšimlo, že vlastně úřady i investigativní novinář z Timesů pracovali velmi rychle, hajzlíci se pásli a užívali si svou párty sotva rok, u nás by to tak rychle určitě nebylo. Velmi přínosné sledovat hlavního "hrdinu", typický psychopat/sociopat bez emocí, empatie, loajality, čistě zlý a prohnilý od dětství, jako celá jeho povedená rodinka. Z masa a kostí, žádný přifouknutý herec. Člověk aspoň vidí, že někteří lidé doopravdy prostě jsou krystalické zlo. ()

rublik05

Na dokumentu je kromě kvalitního zpracování pozoruhodné především to, že se ho účastní část hlavních aktérů kauzy, které se dokument věnuje. Díky tomu má divák k dispozici velkou spoustu zajímavého materiálu, díky střídmé stopáži je zde minimum výplně či hluchých míst, tempo příjemně plyne, vše je podáno atraktivně a poutavě. Malinko jsem se jen občas ztrácel v časové lince, některé postavy mi místy trochu splývaly, některé věci mohly být také lépe vysvětleny. Celkově se ale jedná o dobře odvedenou práci, téma je samo o sobě nesmírně silné a zajímavé, pojmout a zpracovat se ho tvůrcům víceméně povedlo, rozhodně se jedná o nadprůměrný true crime z dílny Netflixu. 7/10. ()

Arsenal83

To už je len voľba oviec, či sa nechajú odrbať. Ak vám niekto povie nedôverujte bankám, lebo sú to súkromníci a zároveň vás žiada, aby ste investovali do niečoho nového, čo je tiež v rukách súkromníkov, nuž to je už len vaše riziko. Najmä ak ten človek v dokumente prizná, aký je to humanista: "Sex, drogy, peniaze, za to by som dal čokoľvek." Vidina rýchleho zisku pohltí mnohých, no zarobí na tom skutočne len pár vrchných. A nakoniec nám ale aspoň chlapec objasnil, ako je to dnes s tým americkým snom: "Dnes si len tak dom nezaplatíte, dnes musíte vymyslieť ako prechcať systém. To je novodobý americký sen."  ()