Lekce truchlení

• USA Good Grief

Po smrti slavného manžela, který se živil psaním, vezme dva svoje nejlepší kamarády do Paříže, kde vyplují na povrch temná tajemství i nepříjemné pravdy. (Netflix)

BOURQUE

Režijný debut herca Dana Levyho, v ktorom zachytáva muža, ktorý sa snaží spracovať tragédiu a vyrovnať so stratou svojho muža. Snímok z hľadiska zachytenia medzi ľudských vzťahov či vedenia príbehu neobsahuje nič  také (prevratné), s čím by sme sa v podobných filmoch už nestretli. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Marcos22

Procházeli jste si někdy ve svém životě ztrátou svého partnera? Snažili jste se hledat vinu na druhých, abyste se s nastalou situací lépe vyrovnali? Jak moc vám vaši přátelé pomohli tuto životní etapu překonat, a jak moc pro vás byli v tuto dobu důležití? Existuje nějaký časový rámec, jak dlouho má člověk při ztrátě truchlit? Právě takové otázky si budete při sledování Lekce truchlení pokládat. Režijní filmový debut Dana Levyho, do něhož vložil značnou část svého životního příběhu, je neortodoxní romantickou dramedy, která se úzce dotýká témat lásky, smutku, odpuštění, smíření a nových začátků. Na pomezí tří, čtyř hvězd. 🙂 (05.01.2024) ()

Stanislaus

Dan Levy se rozhodl poprvé usednout na režisérské křeslo a natočit film ze (svého?) života. Ze snímku sálají jisté tvůrčí ambice tak i režisérská nezkušenost: Je jasné, co svým filmem chtěl Levy říct, přičemž některé scény se vcelku povedly (bavila mě linie s Arnaudem Valois), přesto jsem měl pocit, že film se svým poselstvím a námětem spíše klouzal po povrchu, než aby se dostal hlouběji - na dřen - což by se i u podobného tématu nabízelo. Ve výsledku Lekce truchlení vyloženě nenudí, avšak v hlavě po projekci nijak dlouho nerezonuje. ()

Pavlínka9

Film jsem měla dlouho na seznamu, ale trošku jsem tušila, že to nebude úplně "příjemné". Film je podle mě o truchlení, smutku, lásce, o životě....Líbila se mi jak režie, zvuk, obraz, příběh. Příběh jako takový je zajímavým vhledem do situace, která se prostě děje a nevíme ani jak rychle se takové věci mohou stát...Za mě si to skvěle pohrává s tou situací, s tou situací, která je tu s námi a plno lidí si ji nechce připustit. Je to takové pravdivé, čisté, upřímné, otevřené. Takový vhled do života. Dan Levy mě hodně překvapil a zjistila jsem, že ho vídám teď více a více a jsem za to moc ráda. ()

JanJakJan

1* Asi to bude tím, že moc lidi nemá takový honosný byt, kde by mohli na vánočním večírku se svými třemi BF a horou castingovych známých zpívat za doprovodu profi kapely svůj speciální vánoční song …. Následuje hora keců a hlavně nesmí chybět finanční poradce, který zpracovává vaše finance včetně neuvěřitelného bytu s výhledem na Eifelovku (když si vzpomenu na cenu hotelového pokoje, pro dva  typu F1 na periferii Francie, tak si ani nedokážu představit kolik finančních poradců bych musel mít k pronajmu takového apartmánu co ukazuji v téhle pomatenině)  Pak následuje super zážitek, kterému se nikdo nemůže ani zasmát, protože jeden prapodivně truchlí, druhy je ani jsem nepochopil co jestli v tak hluboké depresi že se sigl nebo je jen přepičený a třetí je ztracena protože neví co chce má vše ale nic a chtěla by další vše a nic ….. chyběli mi tam psychoterapeuti… Ach to bude tím, že jich je málo… více je finančních poradců… pak následuje turistické okénko kdy v dané  destinaci se v jakoukoli hodinu dostanete i Monetovym obrazům a pak do skvěle restaurace na 65let starou recepturu cibulačky, kterou vám s úplným klidem a úsměvem donesou i ve 4 ráno… v Paříži kde mají problém v pracovní dobu přinést kafe natož s úsměvem 😂 …. Hele tohle byla neskutečna kravina …. Od začátku do konce …. Hele tohle bylo tak preklišlé až z toho vznikla divná Bujabeza…. ()