Ashaf, elegantní muž s truhlou na zádech, a Guideau, divoká dívka se skoro zvířecími rysy, jsou zástupci organizace, která kontroluje používání magie ve světě, kde spolu existují lidé, monstra a čarodějnice. V jednom městě narazí na čarodějnici, která již léta chrání zdejší obyvatele a pomáhá jim v boji proti monstrům, které se čas od času objevují. Je vše ale tak, jak se na první pohled zdá? (TheDarKnig)

Jeoffrey

Líbí se mi tu námět - dospělé příběhy o čarodějnicích, nekromantech, upírech a dalších nadpřirozených stvořeních mě vždycky táhly, ale tady si připadám, jako by se vždycky něco jen nakouslo a pak se to odložilo stranou. Sice je tu několik ucelených příběhů a každý z nich má velký potenciál, že si říkám, s tímhle by se dalo dělat věcí, ale na to asi nikdy nedojde. Stejně tak nejsem přesvědčený, jestli se do příběhu někdy vrátí třeba taková Phanora, nebo Helga, jestli je, stejně jako většinu těch nápadů, s kterými tu autor operuje, také jen nepředstavil a pak je prostě odložil stranou (díky čemuž mi to jejich představení najednou připadá tak nějak prázdné a skoro až zbytečné). Prostě můj největší problém s The Witch and the Beast je asi ten, že i když je tu super námět, zajímavé a charismatické ústřední duo, seriál se nebojí krve, přesto mám dojem, že mi to všechno neprodává tak silně a kvalitně jak by mohl, cítím tu obrovskou spoustu promarněného potenciálu! A tak to, co dostávám, pro mě působí sice zajímavě, ale zároveň i tak nějak mdle, nedotaženě, říkám si, že spousta věcí by mohla a měla být ještě o dost víc cool. Stejně tak případné pokračování – na jednu stranu mě láká, jsem zvědavý, co bude ve světě upírů, případně bych klidně rád objevoval další vrstvy té představené propasti a zjišťoval, jak to souvisí s hlavní linkou, ale něco mi zároveň říká, že to bude jen další spousta drobných nahlédnutí někam (a zároveň nikam), ukázka fantazie tvůrců, s kterou ale pak už nikdy víc nebudou pořádně pracovat, což mě docela štve. 6/10 ()

david141474

Tohle je letos sedmý anime, který jsem dokoukal a to je teprve začátek roku. Oproti jiným rokům, kdy jsem viděl tak jedno nebo dvě, je tohle zajímavá změna. Někdy to přijít prostě muselo. Tento seriál je o něco slabší než ty předchozí. Těm děj je pomalejší a to mě kolikrát malém unudilo k smrti. Co se týče postav tak ty už byly o něco lepší. Soundtrack byl cajk. Úvodní song je velice chytlavej a ten finální je na můj vkus velice pomalý a to není úplně můj žánr. Atmosféra by se zde dala krájet. Je to brutálnější, než jsem očekával. Nebyly tam úplně hektolitry krve, ale nějaký mučení a tak dále. Animace je solidní. Dabing je v pohodě. Konec je otevřenej, takže by nebylo od věci oznámit druhou sérii, když je tady ještě tolik věcí, které se zde dají dělat. Je to cajk anime, jenom je to dosti slabý. 7/10 Brutálnější než bych čekal! ()