Išura - Season 1 (2024) (séria)

Dakai Straka a Regnedžé Křídla soumraku (S01E03)

(epizóda)
  • Japonsko Kasasagi no Dakai to Sekki no Tsubasa Regnejee (viac)
TV spot

TV spot

Miyamoto

OK, tentokrát se nám tu objevuje další wyvern (mihnul se už i v minulém díle, byť ne jako hlavní postava) a Dakai Straka - hlavní bouchač Lithie a pobočník generálky Taren, který tak nějak asi způsobil katastrofu s roboty v prvním díle. Dakaiova linka je zatím vyloženě zklamáním - s hledáním agentů se seriál nezdržuje a hned po zadání úkolu se prostě Dakai objeví u nich, seká mečem, odráží střely a nakonec je všechny zabije, aby nám asi po sté řekl, že není šermíř, ale bandita - tohle je fakt otravné. Linka s wyvernem je pak poměrně nudná, vidíme tu, jak zabije jiného wyverna, co napadá civilisty a následně se seznámíme s dívkou, se kterou asi přežil vybití nějaké vesnice Králem Démonů... Tady byl potenciál se něco dozvědět o příběhu, ale ne, autoři si to nechávají opět na jindy. ()

gumbo

Další jména, další postavy, další pterodaktyl (nebo to byl ten samý co minule? fakt si nejsem jistý) a já u toho skoro usnul, jak to bylo celé nevtahující a těžkopádné. A to je asi to nejhorší co se může "akčnímu" anime stát. Vážně začínám přemýšlet o tom, jestli má smysl tomu vůbec ještě dávat ještě jednu šanci, protože to nevypadá, že by se to mělo časem nějak zlepšit. 30 % ()