Išura

Japonsko, (2024–2025), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Keiso (kniha)

Scenár:

Kenta Ihara

Kamera:

Mari Inoue

Júki Kadži, Reina Ueda, Džun Fukujama, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Romi Paku, Sóičiró Hoši, Kóiči Jamadera, Rie Takahaši, Sora Amamija, Aoi Júki, Šótaró Morikubo (viac)

Král démonů, který naplnil celý svět strachem, byl poražen. Nicméně jméno a existence hrdiny, který tento skutek vykonal, zůstává tajemstvím. Teď, když je doba strachu u konce, ve světě zbývá jen jedna mocnost, která by se mohla stát další velkou hrozbou. Jsou jí šura, kteří mají sílu stovky démonů a jsou proto neporazitelní běžnými prostředky. Šura, kteří ovládají různé schopnosti, dávají v sázku svou čest, pýchu a životy v nezastavitelných bitvách, které nemají v historii obdoby, aby naplnili své tužby. Boj o korunovaci největšího hrdiny právě začíná. (Disney+)

Recenzie používateľa Miyamoto k tomuto seriálu (5)

Sódžiró Vrbový meč (2024) (S01E01)

Poměrně fajn úvod, který je násilně přerušený útokem robotů... Smrt kamarádky hlavní postavy je neočekávaná (pokud jste nečetli některé anotace) a animace je taky celkem fajn. O magii se toho moc nedozvíme a pak je tu OP týpek s mečem, který se všemu směje, háže kolem průpovídky o svobodě a bez problémů rozkrájí davy robotů i stometrového bosse... Zatím opatrné 3*, kdy by z toho mohl být fajn shonen, ale taky čisté klišé a fanservice - z příběhu jsme neviděli moc a působí to poměrně mechanicky, oproti třeba "klasickému", ale mnohem obratněji zpracovanému Džigokuraku (seriál) (2023). ()

Alus Hvězdný běžec (2024) (S01E02)

Kvalita jde trochu dolů... Žádný velký úvodní příběh se nekoná, jdeme na draka a jsme překvapeni, když neletí, ale běží na nás po zemi (jako fakt). No OK, je tu opět absolutně odhodlaný generál, který o odhodlání, velikosti a podobných heslech vykřikuje pořád dokola i když jeho jedno jediné útočné kouzlo na draka evidentně nefunguje... Pak tu máme wyverna, který nosí zbraně, je kámoš od generála a draka sejme bez potíží... Zatím to vypadá, že se autoři rozhodli pro změť klišé, kdy máme spoustu rozdílných postav, které jsou (skoro) všechny overpowered a chtějí se účastnit nějakého toho turnaje o kterém vlastně moc nevíme... No, příběh by to chtělo, tyhle intro epizody nejsou zatím nic moc. ()

Dakai Straka a Regnedžé Křídla soumraku (2024) (S01E03)

OK, tentokrát se nám tu objevuje další wyvern (mihnul se už i v minulém díle, byť ne jako hlavní postava) a Dakai Straka - hlavní bouchač Lithie a pobočník generálky Taren, který tak nějak asi způsobil katastrofu s roboty v prvním díle. Dakaiova linka je zatím vyloženě zklamáním - s hledáním agentů se seriál nezdržuje a hned po zadání úkolu se prostě Dakai objeví u nich, seká mečem, odráží střely a nakonec je všechny zabije, aby nám asi po sté řekl, že není šermíř, ale bandita - tohle je fakt otravné. Linka s wyvernem je pak poměrně nudná, vidíme tu, jak zabije jiného wyverna, co napadá civilisty a následně se seznámíme s dívkou, se kterou asi přežil vybití nějaké vesnice Králem Démonů... Tady byl potenciál se něco dozvědět o příběhu, ale ne, autoři si to nechávají opět na jindy. ()

Nihilo Vířící úprk a Kia Slovo světa (2024) (S01E04)

Tohle je čistý fanservis, nic jiného... Máme opět nové postavy, drsného generála/agenta, který jde přepravovat děvče, které je kyborg nebo co a vesnici elfů, kde máme dívku se super-OP magií a její mentorku s masivními ňadry... Nechybí onsen, záběry na nahé pozadí mentorky a osahávání jejích ňader jinou dívkou z vesnice. Jako jo, nic z toho by asi nevadilo, kdyby z toho vyloženě neřvalo, jak moc se na to autoři vybodli - další postava? Prostě řekne a stane se, žádný stres... OK, nějaká jiná postava? Jo, taky kouzlí a vypadá dobře, necháme ji tam pobíhat nahou... A setting? Vesnice elfů v lese, to zabírá vždycky... Po prvním dílu, který vypadal relativně zajímavě se tak začínáme posouvat do vod extrémně mechanicky psaného anime, které se postupně ani nesnaží hrát na něco jiného než na to, že je prostě nové a s pokračováním se nejspíš moc počítat nebude. ()

Higuare Mořský a Nastique Tichá pěvkyně (2024) (S01E05)

A pozor... Máme tu další představovací díl! Tentokrát se dozvíme něco málo o entovi - vlastně mandragoře - který byl spolu s dívkou a kostlivcem již vidět ve druhém dílu v dostavníku... Jedná se opět o extrémně silného bijce, které se ohání desítkami nožů nadpřirozenou rychlostí, byl gladiátorem a nechce umřít... No dobře. Druhý příběh se pak dotýká dívky-kyborga, která přespává v nějakém kláštěře doprovázená duchovním, který má samozřejmě také zvláštní schopnosti... No, co se týká prostředí, tak je to s prvním dílem asi nejlepší, zbytek je masivní nuda, kdy autor psal všechno na "první dobrou", ať to prostě nějak proběhne, bez větší námahy... Zatím za sledování seriál upřímně nestojí, drží mě u něj jen nadšené ohlasy čtenářů předlohy - pevně doufám, že po představení postav se od příštího dílu posuneme k příběhu, který bude alespoň trochu poutavý... ()