Game Story

• Česko Bitová generace (pracovný názov)

Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. Unikátní pohled na zrození nejúspěšnějších domácích herních vizionářů, jejichž kariéra začínala často v „garážích" a mnohé z nich dovedla až k milionovému byznysu. V jednotlivých dílech nechá seriál nahlédnout do zákulisí tuzemské herní scény, fascinujícího tvůrčího odvětví, které generuje větší příjmy, než filmový a hudební průmysl dohromady. Game Story připomene legendární herní tituly, z nichž se staly fenomény daného žánru. (iVysílání)

Recenzie používateľa kwoky k tomuto seriálu (7)

Game Story (2024)

Celkově vzato jsem rád, že tenhle seriálek vzniknul. Někdo na něm odvedl velký kus práce, povedl se i výběr her. Úplným krokem mimo je ale snaha udělat tenhle seriál vtipný a cool, což se vůbec nepovedlo. Některé vtipy fungovaly, ale většinou u mě vyvolaly jen oči v sloup. Minimální délka dílů byla velmi omezující a tak jsme dostali jen povrchní náhled bez hlubšího kontextu. A mimochodem - příkaz na spuštění v úvodních titulcích je špatně. ()

Virus (2024) (E01)

Zajímavé a bohatě ilustrované informace o počátku herní kultury v Československu. Hovorové a anglické výrazy v řeči vypravěčky zní poměrně trapně. "ZX Spectrum - nejdokonalejší gejming mešín svý doby." Působí to jako Fukova sebeprezentace. Velmi rychlé, velmi povrchní. Jsem zvědavý na další díly. ()

Klíče (2024) (E02)

Mnohem lepší než první díl. Příběh o klucích programujících svou první hru na školním počítači chytne za srdíčko. Ale vtip s jablečným koláčem byl... ugh. ()

Komunita (2024) (E03)

Z dílu o herních časopisech je erotická show :( ()

Záblesk (2024) (E04)

Pohádka o úspěchu Bohemia Interactive s Flashpointem. Mohlo zde zaznít něco víc o sporech s Codemasters, o Armě, o podvodu jménem DayZ, ale to by pak ta pohádka nebyla tak hezká. ()

Samorost (2024) (E05)

Tenhle díl o Amanitě by fakt potřeboval být delší. ()

Vrchol (2024) (E09)

Asi je potřeba si něco šlehnout, aby se do dokumentárního videa o rytmické VR hře dostaly i záběry z ožralecké svatby Jiřího Káry. ()