Neľútostná krutosť a fanatická disciplína robí z Yakuzy najnebezpečnejšiu mafiu, najmä keď ju riadi chladnokrvný vrah Funekei Yoshida (Cary-Hiroyjuki Tagawa). Detektív Chris Kenner (Dolph Lundgren) má na muža s tetovaním, ktoré si všimne aj na tele Yoshidu, najstrašnejšie spomienky - zabil mu totiž v detstve rodičov... Žiadny iný policajt v Los Angeles sa preto nemôže pustiť do boja s gangstrami v japonskej štvrti s takou zúrivou silou. Navyše musí zachrániť dievčinu, ktorá videla, ako Yoshida brutálne zavraždil jej priateľku. Keď mafián zistí, že mu Kenner stojí v ceste, vyriekne nad ním ortieľ smrti... Ešte šťastie, že je tu i ďalší charakterný policajt Johnny Murata (Brandon Lee) - jeho metódy sú však od tých Kennerových diametrálne odlišné... (TV Markíza)

Pythonator

Pokud chcete vidět nejlepší film s ubohým Dolphem v hlavní roli, tak sáhněte po tomto nebo po Vládcích vesmíru. Toto má navíc výhodu, že to pomáhá držet nad vodou Brandon Lee. ()

lundgren86

Tenhle film mě v éře VHS minul, ale i když je to prostě slátanina, musel jsem dát čtyři hvězdy (i kvůli svýmu nicku, protože v 90. letech toho moc lepšího Dolfík nenatočil). Yakuza, useknutá hlava nebo ruka samurajským mečem, pomsta za vraždu rodičů, extrémně zlej záporák, svaly, typ sešrotovanej v autě, zajímavý obsazení... Ludgren, Lee i Tagawa celý film suše hlásí a skoro nezastavují v mlácení a zabíjení svých soupeřů. Jasně, spousta situací je absurdních, ale i díky docela krátký minutáži to nestihne nudit. ()

plissken

Takovej kopec dementních hlášek, u kterejch se člověk za břicho popadá se neobjevuje tak často takže to na tom filmu opravdu vítám a vůbec taková béčková akce prostě vždycky pobaví. úplný heavy metal suši a ta baba je taky dobrá ()

matespal

Když se člověk nudí a neví co má dělat,tak si má pustit tento filmeček.Oddechovka se skvělýma akcema,nenutí nás přemýšlet,délka dostačující.Duo Dolph +Brandon dokonalost sama ()

Slavusko

Najkratsi, najstrucnejsi, dobry Lundgrenov film, v ktorom si zahral aj nadejny Brandon Lee... Neviem, mne sa celkom pacil, obaja hlavni hrdinovia tam predstavuju svoju vrcholovu formu v pozicii policajtov vs mafie na cele s Yoshodiom (Cary-Hiroyuki Tagawa)... ()

Profík

Měl jsem to kdysi rád, mělo to docela sympatický hlavní hrdiny, pěknou holku, která se tam bohužel nesvlíkla, měla dublérku, solidní akční scény a dobrýho záporáka. A netrvalo to moc dlouho, aby to začlo nudit. 70%. ()

beaverkiller

Klasický starý akční B. Jeden z Dolphův nejlepších filmů. Vtipný hlášky, žádný otravný natahování, pěkný holky...Škoda jen, že Tia měla dablérku:-( ()

marcelita

Dám čtyři hvězdy..hlavně kvůli mamce,která ten film měla ráda a asi by to tak i chtěla. Já ho z nostalgie taky můžu a dnes je to spíš komedie než akčnák,ale to neva. Mladý Dolph mě potěší vždycky .-) ()

derris

Jako malej kluk jsem se občas v pátek pozdě večer na tajňáka vloudil do pohaslého obýváku, zapnul televizi a s vypnutým zvukem (abych nevzbudil rodiče) jsem hltal béčkový akčňáky na Nově. A když náhodou dávali sprosťárny, jistila to Prima. Byl jsem prostě akční fanda. . . Za těchto okolností jsem narazil na blonďatého přerostlého samuraje s menším hopsajcím kamarádem, jak likvidují jednoho Japončíka za druhým. Film jsem viděl zhruba od půlky, takže jsem vůbec netušil o co v příběhu jde. Díky vypnutému zvuku jsem nemohl pochytit ani jednu hlášku. I přesto mě film naprosto uchvátil a na scénu v lázních jsem myslel ještě hodně dlouho. . . Uplynulo mnoho let. Já už se mohl na televizi dívat do kolika jsem chtěl. A opět náhodou jsem na Dolpha a Brandona narozil znovu. Tentokrát jsem si Zúčtování vychutnal od začátku a se zvukem. Bylo jasno. S přehledem jeden z mých nejoblíbenějších filmů. . . Asi se mi vždycky na těch kraťoučkých 76 minut vrátí vzpomínky na potemnělý obývák, když jsem se uprostřed noci cítil být minimálně stejně neohroženým hrdinou jako detektiv Chris Kenner. . . ()