Bílá Zombie

• USA White Zombie

Mladý milenecký pár, Neil Parker a Madeleine Short, se přijíždí na Haiti vzít. Jsou uvítáni svým známým Charlesem Beaumontem, v jehož domě na plantáži jsou ubytováni. Vše by mohlo, i přes obskurní zjevy z přilehlých strání, vypadat idylicky. Naneštěstí je Charles do Madeleine zamilován, a proto se po jejím odmítnutí neštítí ani podání ruky zdejšího voodoo mistra, se kterým uzavře vratkou dohodu, v níž je mu přislíbena Madeleinina ruka. Po tom, co bude prozatímně označena za mrtvou, aby se zbavili Neila, má být opětovně přivedena mezi živé a stát se Charlesovou láskou. Ovšem temný baron Béla Lugosi a jeho zombie služebnictvo má úplně jiné plány, poté co kráska zavře oči... (Sfinkter)

umbjaz

přes celkem značné problémy s porozuměním v jistých částech díky nepříliš kvalitnímu zvuku, jsem skončil unesen kdesi na pokraji okouzlení a úžasu. tenkrát hodl ještě věděli, jak se mají točit filmy. herecké výkony jsou na svou dobu víc než perfektní a všichni se chovají před kamerou hodně přirozeně. o Bélovi nebudu psát, je to dokonalej stroj na strach z obrazovky. ()

RigorMortis

Príbeh o nešťastnej láske z dôb, kedy boli zombíci ešte zamestnávateľní s Belom Lugosim s divným obočím v hlavnej úlohe. Divné strihy, zvláštna réžia a miestami prkenné herecké výkony hlavných hrdinov. Na dnešné pomery skôr vtipné, ale malo to svoju atmosféru. ()

PetraMishka

Bela Lugosi v dalším horrorovém snímku, tentokrát s prvky voodoo a zombií. Tady jsou hrdiny muž a žena, kteří přijíždí do domu místního velkostatkáře, aby se vzali. Muži je trochu divné, že jim něco takového bylo nabídnuto, což je ještě podpořeno očividným zájmem boháče o mladou ženu a taky přítomností podivného chlapíka, který kráčí krajem se zombíky. Jako celek mě to moc neuchvátilo, ale za pozornost stojí představitel hrdiny John Harron, který byl mladším bratrem hvězdy desátých let Roberta Harrona. ()