Návrat do Samdal-ri

• Južná Kórea Welkeomtu Samdalri (viac)
Južná Kórea, (2023–2024), 18 h 36 min (Minutáž: 61–76 min)

Úspěšná fotografka upadne v nemilost, a vrátí se proto do rodného města. Tam narazí na blízkého kamaráda z dětství a po letech to spolu možná zase dají dohromady. (Netflix)

Lenka.Vilka

Hodnotit Návrat do Samdal-ri se na první pohled může zdát náročné. Celý příběh je zároveň strašně moc fajn, strašně moc vtipný, strašně moc milý, plný sympatických postav, ale zároveň plný patosu, ujetých situacích (dost z nich už překračuje právě tu hranici, kde by se to někomu už nemuselo zdát roztomilé). Jenže to by potom bylo jako snížit hodnocení u muzikálu, protože se tam zpívá. Kdo nemá rád, když se zpívá, tak ať nekouká na muzikály. A tady je to stejný. Takže pokud chcete na chvíli vypnout, ideální materiál. A jelikož ta hlavní pointa příběhu mi sedla, tak to neberu jako ztrátu času. Právě naopak  :) ()

jarah

Takto si predstavujem parádnu jazdu rom-com. Príbeh neprináša nič prevratné, ale postavy sú interpretované s ľahkosťou a uveriteľne. Lepšie obsadenie som si nemohla želať. Shin Hye Sun je u mňa jedna z najlepších juhokórejskych herečiek a znova predviedla celú škálu emócií, ktorým som uverila do poslednej bodky. Ji Chang Wook zreje herecky ako kvalitné víno. Koncept priateľstva, sesterstva a lásky na celý život je úchvatný, až závideniahodný. Príbehy hlavných a vedľajších postáv sú prepletené majstrovsky, a ak sa tam vyskytne nejaké klišé, ako divák som si ho vychutnala ako prílohu. Seriál radím medzi obľúbené do priečinka podobného žánru, ako Our blues, Hometown Cha-Cha-Cha, The Good Bad Mother, Summer Strike a tak ďalej. ()

ElleMcDee

Tenhle seriál byl neuvěřitelné pohlazení po duši. Smála jsem se, plakala, zuřila a culila se společně se všemi postavami a přála jsem si, aby příběh nikdy neskončil. Návrat do Samdal-ri obsahuje spoustu klišé, ale je důkazem, že klišé samo o sobě nemusí být negativním aspektem, jestliže je zpracováno dobře. A tady to herci utáhli tak, že mi občasné ujeté scény nebo příběhové linie ani trochu nevadily. Shin Hae-sun dostala v romcom konečně hereckého partnera, který se jí svými schopnostmi dokáže vyrovnat a bylo to znát. S Ji Chang-wookem měli prostě neskutečnou chemii a když se člověk podívá na BTS, očividně si opravdu sedli i lidsky. Nestojí to však jen na nich. Herci vedlejších rolí za nimi nijak nezaostávali, jak to někdy bývá. Naopak, strašně moc jsem fandila i sestrám Samdal a oblíbila jsem si obyvatele celého města. Pro mě byl tento seriál opravdu krásné, milé překvapení a nemůžu dát jinak, než 5*. Líbil se mi mnohem víc, než třeba My Demon, který má momentálně obrovskou propagaci. ()

vavsek

Seriál měl pro mě pomalejší start a chvíli jsem si říkal, jestli mě to vůbec bude bavit. Svět v seriálu a celkově postavy jsou ale tak rozmanité, že mě to naprosto uchvátilo a cítil jsem se, jako bych v Samdal-ri žil s místními obyvateli. Nejedná se o k-drama, které apeluje jen na romatniku, naopak se v něm snaží ukázat objevení sebe sama a obnovení a zpevnění starých pout nejen v přátelství, ale i v rodinném kruhu. Opravdu pozitivní podívaná, kterou si budete chtít dát minimálně ještě jednou. Ještě vyzdvihnu remastrovaný soundtrack od legendy Cho Yong Pila, který je velice pozitivní. ()